Аз ползвам точно кристалите като показател за инвертирането.Щом са се разтворили напълно при 35гр.(след 10-14 дена,зависи от качеството на захарта) това за мен е признак,че сиропа е готов.Докато не изчезнат и придобие нужната гъстота не спирам да поддържам 35гр. плюс регулярно разбъркване.Различните видове захар се представят различно.Ако сте гледали как се приготвят руските помадки,сте видели бялата пяна,която се отделя на повърхността при варенето на сиропа.Тази пяна се изхвърля.Почти същото се получава и при инвертирането - някои видове захар образуват повече пяна,други,много малко.За мен, повечето пяна е признак за химия в захарта.Ако пяната е много в края на процеса,я обирам и отива в джибрите.Ако захарта е скапана,може да отнеме повече време за да се разтворят кристалите.Процеса винаги може да се ускори с добавяне на допълнително количество мед.


Цитат
