Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
Защото питата се спуска отгоре надолу, а ножовете стоят на една позиция. И през тях първо преминава долната напречна летва. След това идва восъка на питата и след това идва горната напречна летва.

При това движение на питата надолу покрай ножовете, те първо трябва да са отворени, за да премине долната летва. След това трябва да се затворят, за да започнат да разпечатват, и най-накрая пак трябва да се отворят, за да премине горната летва. Хей това отваряне и затваряне е най-голямото техническо предизвикателство, което Lyson не са успели да разрешат по правилния начин.

Човек лесно може да се досети, че ако се сложат прецизни странични водачи на рамката това ще намали проблемите, но такива водачи няма как да се сложат, защото повечето рамки имат хофманови уширители (тоест страничните летви са с променяща се ширина). При това положение на практика питата "виси" в нищото, и вкарването и между двата ножа се извършва от едни опипвачи с натегнати пружини, което е конструктивна недомислица. Това е и причината за заклинването, особенно когато питата е неравномерно изградена и от едната страна е по-надградена отколкото от другата.

Самият натиск надолу пък се извършва от едни отвори в една двойна верига, която в областа на отворите е единична. Тука пак няма никакви ограничители и доста често ръба на рамката не попада в тези отвори или пък потъва повече, отколкото трябва. Случва се така, че от едната страна попада в отвора, а от другата - не. Питата се изкривява, заклинва и ако не си достатъчно бърз да спреш машината, питата става на кайма с трески в нея, или се изплъзва странично и заклинва, а веригата я мачка в единия край.

Всичко това няма как да бъде описано с думи. Просто трябва да се види.
Явно трябва да се смени цялата идея на рязане и да се измисли надеждна и проста конструкция.