Нямат четци, защото нямат и баркодове с оптично разпознаване. Имат четци за безжично и безконтактно електронно четене на RFID чиповете в ушните марки на добитъка. Практически пчеларските табелки ще са пионера за въвеждането на оптично четима идентификационна система. И за пчеларите и за ветеринарите и за проверяващите най-подходящ е QR кода, защото се чете с безплатен софтуер от всеки смартфон с камера. Ето това трябва да се обясни на докторите от БАБХ, които не го схващат, защото е далеч от техните неща. На следващата среща Матеев може да им го обясни и демонстрира.
Как самите пчелари ще ползват кода на табелките е вече работа на хората като нас. Ние трябва да намерим и да им дадем приложенията.
Предложи им сътрудничеството на конфедерацията и хората, които мислим от другата страна на масата. Нека заделят някаква сума по мярката за техническа помощ, да зададат параметрите и насоките на министерството, БАБХ и ДФЗ, а ние да направим работна група, която да им предложи готовите решения. После техните юристи само да ги поодялкат от към юридическата страна и готово. За целта конфедерацията сключва рамков договор и тя по-нататък разпределя задачите и бюджета.Предполагам тези срокове ще се объркат и то най-вече по причина хаоса в БАБХ, защото самата наредба предполага измислянето на нови образци ветеринаро-медицински дневници и дневници на пчелина (които все още не са законово регламентирани вече години наред). Почти е сигурно, че държавните служители ще се наплетат като пиле в кълчища около тези допълнителни задачи, и че ще пропуснат всякакви срокове, ако въобще някой постави такива.