Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 379 от 391 ПърваПърва ... 279329369377378379380381389 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,781 до 3,790 от общо 3910
  1. #3781
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз виждам единствения начин да разбереш каква реална опаразитенист имаш е да спреш пилото и тогава да направиш теста. Всичко друго не е точно.
    То, ако спреш пилото и теста отпада.
    Аз, след бумът на акара миналата година, промених теста. Тествах пилото. От 300 разпечатани килийки, извадих 7 акара. Мисля, че е добре... за сега.

  2. #3782
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Аз не гледам последните години опаразитеност. Винаги си третирам по едно и също време, нямам близки пчелини. Тази година сложих този екостоп и предната седмица отворих 2 семейства, които гледаха малко пило, само да ги видя в какво състояние са. Бяха много кротки, други години са много агресивни.
    Аз не мога да разбера като я гледам тази опаразитеност какво ще стане ? Това ми е било интересно. Колкото и да ги наливате с оксалови киселини и други неща. Това ще реши ли проблема. Според мен това е някаква заблуда. ..

    Вече станах и аз голям пчелар и изказвам мнения ... Но колкото по-малко им се мешам нещата стават все по-добре ) ...

    П.С - даже от миналата година не подхранвам въобще нито подбудително, никак . Тази година също няма да подхванвам, имат достатъчно мед и следя каквъв е притока в момента и консумацията. След края на главната паша имам предвид. Иначе пролета какво е нужно давам ..
    Но просто при мен откакто гледам пчелите, винаги след като излязат от зимата имат предостатъчно мед .. Предполагам е заради никаквите зими вече.

  3. #3783
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз не гледам последните години опаразитеност. Винаги си третирам по едно и също време, нямам близки пчелини. Тази година сложих този екостоп и предната седмица отворих 2 семейства, които гледаха малко пило, само да ги видя в какво състояние са. Бяха много кротки, други години са много агресивни.
    Аз не мога да разбера като я гледам тази опаразитеност какво ще стане ? Това ми е било интересно. Колкото и да ги наливате с оксалови киселини и други неща. Това ще реши ли проблема. Според мен това е някаква заблуда. ..

    Вече станах и аз голям пчелар и изказвам мнения ... Но колкото по-малко им се мешам нещата стават все по-добре ) ...

    П.С - даже от миналата година не подхранвам въобще нито подбудително, никак . Тази година също няма да подхванвам, имат достатъчно мед и следя каквъв е притока в момента и консумацията. След края на главната паша имам предвид. Иначе пролета какво е нужно давам ..
    Но просто при мен откакто гледам пчелите, винаги след като излязат от зимата имат предостатъчно мед .. Предполагам е заради никаквите зими вече.
    E друго си е, когато имитираш външен приток на нектар и от захарния сироп да им активира жпезите, за да хранят майката.

  4. #3784
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз не гледам последните години опаразитеност...
    ...не мога да разбера като я гледам тази опаразитеност какво ще стане ? Това ми е било интересно...
    А като я гледаше, какво ставаше?

    Предполага се, че добиваш някаква представа за моментното и ниво (на опаразитеността) и оттам си правиш сметка дали и какви действия да предприемаш...

  5. #3785
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    E друго си е, когато имитираш външен приток на нектар и от захарния сироп да им активира жпезите, за да хранят майката.
    На теория вероятно е така преди време и аз изразявах подобно мнение после пробвах с мед и набързо мнението ми се промени.Вероятно има риск от болести и нападения но , че уж меда го слагали запас а със захарни сироп се развивали си е конспирация от класа.

  6. #3786
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Не ми се влиза в полемики, но докато променяме условията на животинския и растителния свят, като си мислим че сме много умни, само създаваме проблеми и на природата и съответствие нас. Всякакви сортове, гмо-та и тн са пагубни. Дават повече, но заболяванията стават повече и вредителите по резистентни и агресивни... Ама са дълги теми това . Отделно съсипваме и климата и после третирай на воля, да видим ... Нали сме много умни, защо не може да се оправим с един акар. Да кажат пишман учените дето пишат книги и обясняват небивалици.

  7. #3787
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Не ми се влиза в полемики, но докато променяме условията на животинския и растителния свят, като си мислим че сме много умни, само създаваме проблеми и на природата и съответствие нас. Всякакви сортове, гмо-та и тн са пагубни. Дават повече, но заболяванията стават повече и вредителите по резистентни и агресивни... Ама са дълги теми това . Отделно съсипваме и климата и после третирай на воля, да видим ... Нали сме много умни, защо не може да се оправим с един акар. Да кажат пишман учените дето пишат книги и обясняват небивалици.
    Темата наистина е дълга и май не е и за тука, но...
    Светът наистина е тръгнал на м....та си и рано или късно, ще иде точно там,... или на Марс.
    А промяната на условията на живота на пч. семейство в частност, започва още с принуждаването му да живее в разборния кошер.
    Взимането на мед, прашец, восък и т.н. е не по-малко вмешателство, от третирания, тестове, подхранване, ама го правим, въпреки мнения, като твоето в случая(което по принцип е и мое в общия смисъл).
    И... да не забравяме оная приказка на Георги за крайностите...

  8. #3788
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    и на Марс.
    А промяната на условията на живота на пч. семейство в частност, започва още с принуждаването му да живее в разборния кошер.
    ..
    Ванкооооо,пчелите са преживели не една и две цивилизации.И нашата ще преживеят.....
    А как са преживели!!!!!!!
    Постояна адаптация..

  9. #3789
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    АЗ следя какво се случва в градината ни. За първи път откакто съм роден градушката унищожи реколтата от грозде изцяло. Другите неша също. Но това дори не е проблема. Тази година изсъхнаха доста дървета и започна доста преди градушката проблемите с тях. Гледам и сушите и жегите зимата по плевен. ПРеди повече от 20 години имаше здрави зими със сняг . Сега нито вали нито има студ. Малко сняг я за ден два за цялата година. . И заболяванията в градината нарастват и вредителите все по-упорити.

    Не знам дали ви писах за комарите. Тази година ги нямаше. Но за сметка на това са изцяло тигрови комари, които нито ги чуваш, а ги виждаш чак като са изпили сума му и кръв. Някои от пръскалките дори не им влияят. Нашите комари ще се молим да ги има след време.
    Дано не съм прав, обаче тази година в нашия район има масово разпространение на тигровите.

  10. #3790
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ванкооооо,пчелите са преживели не една и две цивилизации.И нашата ще преживеят.....
    А как са преживели!!!!!!!
    Постояна адаптация..
    Кой знае?! Нещата последните години се случват,... абе каруцата изпреварва коня.
    Я виж, само преди 33-34г. майка ми, като направех някоя беля, ме наказваше да коленича на царевични зърна... Право или криво, направи що годе човек от мен. Пък сега...синтетична утроба, родител1, родител2, безполови деца, които като навършат пълнолетие да си определят пола...

 

 
Страница 379 от 391 ПърваПърва ... 279329369377378379380381389 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 3 гост (и))

  1. Rum7777

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •