Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 386 от 391 ПърваПърва ... 286336376384385386387388 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,851 до 3,860 от общо 3910
  1. #3851
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    -1, но сухо, слана нямаше.

    Ти в кой край си и кога си станал тая сутрин ?

  2. #3852
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ти в кой край си и кога си станал тая сутрин ?
    7 км. преди Севлиево, в посока Варна.
    В 5.30 си пия кафето всяка сутрин. Навици...

  3. #3853
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    7 км. преди Севлиево, в посока Варна.
    В 5.30 си пия кафето всяка сутрин. Навици...

    Много интересно, аз съм на 4 км от Плевен и то на високо и пак имаше много слана. Ти си предбалкана и нищо ... интересно

  4. #3854
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Много интересно, аз съм на 4 км от Плевен и то на високо и пак имаше много слана. Ти си предбалкана и нищо ... интересно
    Не знам дали си пътувал насам, но аз съм в котловина, с отличителен микроклимат. Не рядко, когато в близките райони е топло, при мен е студено и обратното. Спомням си зимата на 2004-2005г. в Кнежа, ако не се лъжа, бе измерена t* -31 гр., тук беше-36...
    А есен падат мъгли и само на 10-ина км., към Малиново е "друга България ", слънце, топло...

  5. #3855
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не знам дали си пътувал насам, но аз съм в котловина, с отличителен микроклимат. Не рядко, когато в близките райони е топло, при мен е студено и обратното. Спомням си зимата на 2004-2005г. в Кнежа, ако не се лъжа, бе измерена t* -31 гр., тук беше-36...
    А есен падат мъгли и само на 10-ина км., към Малиново е "друга България ", слънце, топло...
    И при мен е нещо такова. Навсякъде пече слънце, а тук като легне някакъв облак и побесняваш... Днес цяла България беше в Слънце, а при нас си остана облачно.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  6. #3856
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре, аз искам само да попитам, след като всичките разпечатвате и въртите рамките, а пък това което са ме учили и съм чел по книгите, говори че не е много правилен момент.... Сега като си ги завъртял и си нарушил компактноста на пилото, не е ли проблем това застудяване , или всички имате толкова много пчели че няма значение. Защото ако гледаме времето, не трябваше ли още края ня Януари по тая логика да ги въртим и да разпечатваме ? При положение че февруари беше най-топлия месец досега ? Тук някои казаха че са слагали и основи за градене, та пак въпроса ми към това продължава да стои... Каква е логиката на цялата работа?

    П.С - сега се сетих, за тези неща пишеше, че трябва да им установено трайно топло време ..
    Калояне, когато разпечатваш, не нарушаваш компактността на кълбото , а просто вземаш крайна пълномедна и сменяш тези около кълбата, които нямат мед.Идеята е при застудяване да имат достъп до храна, защото не напускат пилото и може да умрат. Така хем ги улесняваш да имат храна и да продължат с пилото , хем нямаш притеснения. Но пак казвам, кълбото не пипаш. И това се отнася само за слабите кошери, аз силните ги гледам само да имат пило и като цяло да има мед в кошера, нито ги ровя , нито ги пипам. На силното си имам максима, че по-скоро ще го объркам, отколкото да му помогна, и затова не пипам.

    Успех!

  7. #3857
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Калояне, когато разпечатваш, не нарушаваш компактността на кълбото , а просто вземаш крайна пълномедна и сменяш тези около кълбата, които нямат мед.Идеята е при застудяване да имат достъп до храна, защото не напускат пилото и може да умрат. Така хем ги улесняваш да имат храна и да продължат с пилото , хем нямаш притеснения. Но пак казвам, кълбото не пипаш. И това се отнася само за слабите кошери, аз силните ги гледам само да имат пило и като цяло да има мед в кошера, нито ги ровя , нито ги пипам. На силното си имам максима, че по-скоро ще го объркам, отколкото да му помогна, и затова не пипам.

    Успех!
    Аз не разбрах първоначално какво имате предвид. То на силния наистина няма какво да му се прави, той сам си оправя всичко, поне това което съм виждал досега. Евентуално само да не остане без храна. Тоя кошер за който писах, че може да е станал търтовка, чакам да се постопли днес времето да го видя какво стана. Също и тоя дето го обединих. Ама по летежа и двата изглеждат идеално .. Благодаря !

  8. #3858
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Днес уж да гледам двата кошера. Този който обединих, няма проблеми. Но другия дето е кадидат търтовка си е същия боклук, жалко че е толкова кротък. Как е възможно не знам, но утре ще го напуша и ще го стръскам .. Това е последния скапан кошер който ще махна. Също така третирах за нозаметоза ... Абе да ви кажа честно, мислех да не гледам дрругите кошери, обаче след като ги стесних се оказа че са тръгнали яко на пило да се развиват, та сега ги разширявах... Май тая година пак ще ги гоня по клоновете. Бях им дал храна отгоре една и съща марка, но се оказва че яко взимат тази която е с прашеца, а тая другата, дори и на силните семейства, много слабо я пипат. За другия път ще знам. На 24 Февруари съм ги стеснявал ... Сега реших да ги разширя и да разпечата малко мед, защото времето хем няма да е студено много, хем няма да става и за преглед много много до към края на месеца. Не знам дали бъркам, но така го направих .

  9. #3859
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Днес уж да гледам двата кошера. Този който обединих, няма проблеми. Но другия дето е кадидат търтовка си е същия боклук, жалко че е толкова кротък. Как е възможно не знам, но утре ще го напуша и ще го стръскам .. Това е последния скапан кошер който ще махна. Също така третирах за нозаметоза ... Абе да ви кажа честно, мислех да не гледам дрругите кошери, обаче след като ги стесних се оказа че са тръгнали яко на пило да се развиват, та сега ги разширявах... Май тая година пак ще ги гоня по клоновете. Бях им дал храна отгоре една и съща марка, но се оказва че яко взимат тази която е с прашеца, а тая другата, дори и на силните семейства, много слабо я пипат. За другия път ще знам. На 24 Февруари съм ги стеснявал ... Сега реших да ги разширя и да разпечата малко мед, защото времето хем няма да е студено много, хем няма да става и за преглед много много до към края на месеца. Не знам дали бъркам, но така го направих .
    Добре де. Да кажем, отписал си "кандидат търтовката", както се изразяваш. Не ти ли е интересно? Да се опиташ да я оправиш, да пробваш ей така, от любопитство? Ние не сме "профита", със стотици кошери, за които това наистина е губене на време... може би.

  10. #3860
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Добре де. Да кажем, отписал си "кандидат търтовката", както се изразяваш. Не ти ли е интересно? Да се опиташ да я оправиш, да пробваш ей така, от любопитство? Ние не сме "профита", със стотици кошери, за които това наистина е губене на време... може би.
    Искам да я оправя, обаче след като има гърбато пило как да я оправя. Даже имам и подходящ кошер друг. Една млада хубава майка на около 4 пити е е самото кошерче. Търтовката е малко по-силна. Просто ме е страх, да не ми се разсипе младата майка. Според вас струва ли си да пробвам. И ако си струва, дайте някакъв съвет как да го направя най-добре според вас. Иначе съм чел по книгите, но никога не съм пробвал.

    Само да уточним.. В книгата пише че търтовъчните семейства, трепкат възбудено с крилца и са много по-склонни да жилят. При мен това не се наблюдава. Освен това поне това което видях, яйцето е на дъното на килийката все едно е нормално.. Явно самата майка е дефектна, проблема е че не съм я търсел и гледал специално.

    П.С -- как ме нави, към 14.00 ще ида да проверя за тая майка и ще я махна, ще махна и тези пити с това пило и ще го стесня кошера на 3-4 пити. Другото семейство ще го преместя в другия край и също ще му махна една пита да се събере. И ще ги обединя с вестник, както го правя. Но това само ако е както си мисля, майката да е търтовка. Но ако не намеря майка ... не знам ... Но трябва да има, заради това което видях на беглия преглед преди това.

 

 
Страница 386 от 391 ПърваПърва ... 286336376384385386387388 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •