Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
Здравейте, пак през този месец. Пчелите на съседа пак са като бястни кучета. Но ги проброих кошерите и се оказаха 16 :Д Тази година имаме пълно бойно облекло (пчеларско) и е... ем през панталона ме захапа ... Добрата новина е, че доматите няма да останат не опрашени :Д
Аз също имам 2 семейства, които са лоши, но те нападат ако си на 4-5 метра пред кошера, не повече и то една-две пчели. Като цяло това се случи след като едно от семействата ми изрои. Като дойде пролетния сезон и започват да се развиват стават лоши и така до есента. Дават по много мед, обаче са лоши и трудно се работи с тях.
Като цяло пчеларите би трябвало да правят селекция, за да не позволяват такива зли пчели да остават.

По принцип ако не страдаш от алергия, застани на едно място и я остави да те ужили, те обикновено се завират в косите. Но ако спреш на едно място, ще се повърти и ще си замине. Ако много пчели те нападат, значи има някакъв по-сериозен проблем и това семейство трябва да се унищожи, поне от това което съм чел, или майката да се смени от съвсем друг ген.