Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 371 от 677 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381421471 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,701 до 3,710 от общо 6763
  1. #3701
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    А пък лично аз, като стигна 200 кг от кошер(за сега съм около 180-те), ще го продавам безплатно у маалъта, да се блажат малките ...чета. Иначе работя по метода на крайните елементи и за сега съм много доволен.

  2. #3702
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ей за такова мислене държавата и държавниците са ни на това дередже. Всеки гледа собствения си г.з и си казва, аз ще си продам бурканите на дребно няма да платя на келешите данъци, а келешите си казват, аз като мога да крада ще крада, пука ми за другите. Всеки се крие и краде колкото може повече и никой не казва и дума, за да не чуят другите и те да започнат като него и да са му конкуренти. Не знам още колко поколения ще трябва да умрат,за да се промени сегашното положение. Не съм чул някоя напреднала държава да не казва какво производство има, за да не би другите държави да кажат- а бе вие много произвеждате и затова ще ви купуваме стоката на по ниска цена. Лично аз стигна ли до 100 кг средно на кошер ще го продавам меда много под цената на другите, белким се светнат, че по метода който работят файда няма.
    Всичко е много добре написано, ама не е за БГ!!!
    Принципно когато пазара е наситен, цената пада! А тук в БГ е още един повод за извиване на ръце...
    Държавен контрол няма въобще, или ако има е за дребния производител и като го набарат в крачка, жална му майка!!!
    Изкупвачите си се договорят още зимата сигурно каква ще е цената и толкова. Отделно като си набавят мед от Украйна, Китай и т.н. меска с нашия....
    Пример е Био меда. Къв е тоя био мед от слънчак а? Био само на хартия! Комшията ми е Био пчелар. Вади същия мед като качество както и аз, ама моя на 4 лв а неговия на 9 лв. примерно, после прекупвача всичко минава за био. Контрол от Държавата йок!
    Докато всеки гледа да се спасява поединично ще е така! И със сигурност нещата няма да са по-добре и тази година, въпреки значително по малкия добив!
    Ей погледнете цените на изкупвачите, разлика с миналата година има ли, даже надоло....

  3. #3703
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    12.3=36.1,800=64,800 кг.мед от кошер.Закръглено –по 65кг. В Булгаристан има толкова официално регистрирани пч.с–ва ,плюс нелегалните които дават повече от 65кг.мед.Така....ааааа,този е закъснял малко,значи другите са сложили и по 4–5 магазина и хайванчетата са ги напълнили и петте.Значи в Булгаристан има еди колко си хиляди тона първо качествен мед.Този мед трябва да се изкупи от мен и останалите в голямата игра на НАЙ–НИСКАТА ЦЕНА.Затова,тъй като има много мед ще ви го изкупя на цена 2.995лв. за килограм букет,монофлорния–по 3.995лв. за килограм.Мана!! Не купувам.Европейците гледат с предубеждение на този мед и въшката която ака сладкия сироп.Ама, ако няма какво да го правите ще ви го купя по 2,10 лв .на кг.за да ви отърва.Тъй,като няма интерес към булг. мед,срока за изкупуване е ограничен–максимум до 30.08.2017Г Бонус–до 09.09. с премия–догодина ще ви потърся и ще купя от вас всичкия мед на същите цени.Гарантирано!!!!
    Ако продължавате в същия дух ,да се надскачате,кой колко е по–добър в наслагването на магазини,корпуси и тем подобни,това,от по–горе ще се случи.Може да не са същите цифри,но ще е във наш ущърб.Просто,еуфорията,че тази година има и добро ни кара да си го начукаме сами гвоздея.Мен ,цена и тази година не ме интересува. Меда е продаден. Помислете и тогава пишете,надскочете личното си его, за общото благо.Използвам поста на Ачката за да напиша това,защото много колеги ревяха че не върви годината,а сега е манна небесна.Всички знаем,че форума се посещава от всякакъв род интересуващи се!!!!!!!Това е моето мнение по въпроса,ако някой мисли обратното ,нека го сподели,с доводи.Дано да греша.
    Да информацията,може би е най скъпата стока....,но нека се чете и втората част от изречението на моя пост,че във пловдивско нещата не са като по дунавско....В интерес на математиката,рамките в магазините са с една по малко и са дебели по 4см.,а от плодниците ще изкарам и по мин.4рамки......

  4. #3704
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Пример е Био меда. Къв е тоя био мед от слънчак а? Био само на хартия! Комшията ми е Био пчелар. Вади същия мед като качество както и аз, ама моя на 4 лв а неговия на 9 лв. примерно, после прекупвача всичко минава за био. Контрол от Държавата йок!
    Доколкото знам, био-сертифицираните могат да хранят само с био подхранки, восъка за основи трябва да е био-сертифициран и тн. Нали всички тия био допълнения му струват по-скъпо на био пчеларя. Даже инспекциите на сертифициращите си ги плащаш... Та от там идва разликата - за да добие 1кг био мед - разхода му е примерно 50% повече от разхода за 1кг конвенционален. Пък и био пчеларите би трябвало да пчеларстват в отдалечени от земеделие райони, където добивите са 1/3. Ако има био пчелини в населени места и около ниви, не знам що за инспекции им се правят?

  5. #3705
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Доколкото знам, био-сертифицираните могат да хранят само с био подхранки, восъка за основи трябва да е био-сертифициран и тн. Нали всички тия био допълнения му струват по-скъпо на био пчеларя. Даже инспекциите на сертифициращите си ги плащаш... Та от там идва разликата - за да добие 1кг био мед - разхода му е примерно 50% повече от разхода за 1кг конвенционален. Пък и био пчеларите би трябвало да пчеларстват в отдалечени от земеделие райони, където добивите са 1/3. Ако има био пчелини в населени места и около ниви, не знам що за инспекции им се правят?
    Еми а де, за това говоря. Аз нямам проблем с биото, даже ако трябва да съм честен, ако себизпълнява всичко по наредба тез 9-10 лв са малко. Ама действителността е друга....

  6. #3706
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Всичко е много добре написано, ама не е за БГ!!!
    Принципно когато пазара е наситен, цената пада! А тук в БГ е още един повод за извиване на ръце...
    Държавен контрол няма въобще, или ако има е за дребния производител и като го набарат в крачка, жална му майка!!!
    Изкупвачите си се договорят още зимата сигурно каква ще е цената и толкова. Отделно като си набавят мед от Украйна, Китай и т.н. меска с нашия....
    Пример е Био меда. Къв е тоя био мед от слънчак а? Био само на хартия! Комшията ми е Био пчелар. Вади същия мед като качество както и аз, ама моя на 4 лв а неговия на 9 лв. примерно, после прекупвача всичко минава за био. Контрол от Държавата йок!
    Докато всеки гледа да се спасява поединично ще е така! И със сигурност нещата няма да са по-добре и тази година, въпреки значително по малкия добив!
    Ей погледнете цените на изкупвачите, разлика с миналата година има ли, даже надоло....
    За маната е нагоре цената, а аз такъв нед вадя основно. Въпроса е да ли тази година ще изкараме някаква мана?

  7. #3707
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За маната е нагоре цената, а аз такъв нед вадя основно. Въпроса е да ли тази година ще изкараме някаква мана?
    Миналата година август, слънчака го дадохме по 5 лв. Август, таз дали ще стигне толкова...

  8. #3708
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    2 майчините семейства дръпнаха останалите много бързо след махането на дъската. Зимата ще подготвя повече инвентар и ще направя половината пчелин така.
    Тази година само 10 кошера. Иначе при мен пашата намаля въпреки че слънчогледа още цъфти. Иначе до сега 2 магазина средно за няколко дена.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20170712_001.jpg‎  

  9. #3709
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Но пак не си укусил./майтапя се/

  10. #3710
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Но пак не си укусил./майтапя се/
    Нали вадих мед тези дни та огазих добре и вече няма нужда от косене
    Обаче добре че откраднах от Рости идеята за плажния чадър че без него в тия жеги щях да се опържа, не че с него не е топло, но е друго да си на сянка поне.

 

 
Страница 371 от 677 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381421471 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •