Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 6775

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пролетта от 140 заложени майки 80 оплодени, тогава пчелояд почти не се виждаше и имаше търтей на всякъде. Сега на 15 август от 13 заложени 13 оплодени, като 1 месец почти нямаше летеж а пчелоядите бяха натиснали пчелина и търтейте са малко. Вчера ги проверих и не очаквах такова нещо, шашва работа.

    Това,че са оплодени незначи,че са качествени и,че няма да излезнат за повторно оплождане и да се затрият...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,063
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това,че са оплодени незначи,че са качествени и,че няма да излезнат за повторно оплождане и да се затрият...
    Те, че няма да излязат - няма, ама спират да снасят от раз, не след дълго. Поне това ми се случи на мен с едни късни августовски самосмени и добре, че имам запас.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    Брезово
    Нямам спомен,августовска майка да е калпава.По това време в търтиевото съсловие джендъри няма

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,664
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Нямам спомен,августовска майка да е калпава.По това време в търтиевото съсловие джендъри няма
    И аз няма спомен да имам калпава августовска майка, даже обратното най доброто. Не случайно си ги правя сега.
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    И вс това на твоя пчелин,на едно място
    Дам на на едно място. Но не на веднъж а на 3 транша през 20 дена грубо.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,664
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Те, че няма да излязат - няма, ама спират да снасят от раз, не след дълго. Поне това ми се случи на мен с едни късни августовски самосмени и добре, че имам запас.
    На мен ми се е случвало няколко пъти майска майка да спре да снася от раз или друга да започне да снася неоплодени. За това имам постоянно 10-20 помощни семейства.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,664
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това,че са оплодени незначи,че са качествени и,че няма да излезнат за повторно оплождане и да се затрият...
    Миоте майки не са толкова шавливи. По един път излизат да се оплождат
    Този пост е редактиран от Nik_m; 15.09.2021 в 23:26.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Майте майки не са толкова шавливи. По един път излизат да се оплождат

    Така ти си мислиш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,664
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Така ти си мислиш.
    Няма такова нещо, имам камери и аларма, само да хвана някоя да кръшка с чужди търтей лошо и се пише

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •