Пролетта от 140 заложени майки 80 оплодени, тогава пчелояд почти не се виждаше и имаше търтей на всякъде. Сега на 15 август от 13 заложени 13 оплодени, като 1 месец почти нямаше летеж а пчелоядите бяха натиснали пчелина и търтейте са малко. Вчера ги проверих и не очаквах такова нещо, шашва работа.
Това,че са оплодени незначи,че са качествени и,че няма да излезнат за повторно оплождане и да се затрият...
Това,че са оплодени незначи,че са качествени и,че няма да излезнат за повторно оплождане и да се затрият...
Те, че няма да излязат - няма, ама спират да снасят от раз, не след дълго. Поне това ми се случи на мен с едни късни августовски самосмени и добре, че имам запас.
Те, че няма да излязат - няма, ама спират да снасят от раз, не след дълго. Поне това ми се случи на мен с едни късни августовски самосмени и добре, че имам запас.
На мен ми се е случвало няколко пъти майска майка да спре да снася от раз или друга да започне да снася неоплодени. За това имам постоянно 10-20 помощни семейства.