Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
Точно това е интересното! Тъй като меда не е храна от първа необходимост, хората го консумират в твърде малки количества. И колко остатъчни антибиотици поглъщат с тях?
А за прашването трябват по-големи количества пчели и те трябва да бъдат опазвани от бактериалните заболявания, за да се размножават.
Не виждаш ли тук противоречието?
По принцип лечебните заведения трябва да имат собсветни пречиствателни станции, където антибиотиците от урината на пациентите да бъдат филтрирани за да не попадат в канализацията и от там в Природата. НО това е в нормалните държави.

Антибиотиците имат един проблем, че бактериите много лесно продобиват резистентност към тях. Нещо повече, ако един вид бактерия се сдобие с резистентност към даден антибиотик, ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ видове бактерии много лесно и бързо си "открадват" тази способност. Ако в лаботатория се третира e. coli с даден антибиотик докато той престане да действа и след това тя се изхвърли в кошчето за боклук и попадне в почвата, след няколко години същия антибиотик може да се окаже безполезен за други бактерии (primerno lactobacilicus), без те да са били излагани на действието на антибиотика преди.

По тази причина е СТРОГО ЗАБРАНЕНО в животновъдството да се използват антибиотици, които са ЖИВОТОСПАСЯВАЩИ ЗА ЧОВЕК и нямат аналог (заместител)! Например Фумагилин - при хората се използва най-вече като част от съпътстващото лечение по време на химиотерапия при лечението на рак.