Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 282 от 391 ПърваПърва ... 182232272280281282283284292332382 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,811 до 2,820 от общо 3910
  1. #2811
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не е заради броя на рамките, имах 5 рояка зазимени на по 2-3 рамки, всичките бяха живи към 19.02. когато получиха по една 700гр. домашна питка. Ако устискат още седмица ще ги бъде
    Ако не е "в интерес на науката", както казва зуница, не бих се занимавал с такива семейства, освен да ги обединя. Зазимени на 2-3 рамки, колкото и да не е, имало е подмор. Сега ще са по-малко. Колко пило могат да покрият сега? По време, когато трябва пролетта да се развиват, съотношението между люпещи се млади и измиращи стари, какво ще е?

  2. #2812
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ако устискат и ги бъде.Пашата ще ползват за развитие и чак на слънчогледа може да са ефективни.Няма ли слънчоглед или мана пиши ги на пансион тая година.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #2813
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Мисълта ми беше, че си иззимяват без проблем! Иначе и двамата сте прави - тая година са пас. Ако ги оставя така, чак догодина ще съберат мед. Аз ги държа първо за запасни, после ако не потрябват - за обединяване или подаряване

  4. #2814
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако не е "в интерес на науката", както казва зуница, не бих се занимавал с такива семейства, освен да ги обединя. Зазимени на 2-3 рамки,
    2-3 междурамия,зимна пчела са 0,7-1кг. с млада майка-това са семействата с които най-лесно се работи.Започват да събират мед,още на акацията...

  5. #2815
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    2-3 междурамия,зимна пчела са 0,7-1кг. с млада майка-това са семействата с които най-лесно се работи.Започват да събират мед,още на акацията...
    2-3 междурамия зимна пчела, в средата и края на Февруари, ще са 1,5-2 междурамия. Като имаме в предвид таз годишния Март, прекъсването на пилото, за акацията(5-10 Май при мен), няма как да стане.

  6. #2816
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    2-3 междурамия,зимна пчела са 0,7-1кг. с млада майка-това са семействата с които най-лесно се работи.Започват да събират мед,още на акацията...

    Майсторе, сподели това как ще стане,моля! И аз имам такива, които тръгват добре с млада майка, подпомагам с 1-2 люпещо за да ги засиля, но пуста му акация, не я хващат.Вярно, че после се класират за липата.

  7. #2817
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    2-3 междурамия,зимна пчела са 0,7-1кг. с млада майка-това са семействата с които най-лесно се работи.Започват да събират мед,още на акацията...
    Аз съм на същото мнение, от тези семейства съм много доволен. Оставям ги на 1 корпус на 8 рамки и събират акация в магазина, после ги разширявам с 2ри корпус и за слънчогледа са топ. Нямат никаква желание за роене. Но малдата майка е важна.

  8. #2818
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм на същото мнение, от тези семейства съм много доволен......Нямат никаква желание за роене.
    Стандарта за класичетската Карника е размер грепфрут (зимно кълбо). Бурно развитие (ако е хубаво времето) и ранно роене. Стандарта за Лигустика е от стена до стена, бавно но стабилно развитие, последвано от нисък роеви индекс.

    Хем бурно развите, хем да не се роят
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #2819
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Ей тия породи,дето са от стена до стена,при подобно развитие на времето-температурата,колко ли храна ще им е необходима за изхранване.Та те ималобройните семейства имат нужда от подхранване,към момента.......а на тия -с ремаркето

  10. #2820
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ей тия породи,дето са от стена до стена,при подобно развитие на времето-температурата,колко ли храна ще им е необходима за изхранване.Та те ималобройните семейства имат нужда от подхранване,към момента.......а на тия -с ремаркето
    Не се безпокой! Тия от стена до стена пълнят лопатките с подмор и се стабилизират на пита две.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 282 от 391 ПърваПърва ... 182232272280281282283284292332382 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •