Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 68 от 391 ПърваПърва ... 1858666768697078118168 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 671 до 680 от общо 3909
  1. #671
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колеги с риск да ме линчувате ще споделя нещо без да ми се сърдите.Велигденчето е билка моля не бъркайте тоя вид мъртва коприва с него.

  2. #672
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    И аз , бях озадачен от толкова площ Великденче .

  3. #673
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Като малък ходих много да бера,че да изкарам няколко стотинки за паста и боза.Още си спомням това време.Най едрото велигденче и най хубавата коприва човек може да намери само на едно място.

  4. #674
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ще ти дам за локум , ако ми кажеш къде е ?

  5. #675
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ще ти дам за локум , ако ми кажеш къде е ?


    Който е от село знае.

  6. #676
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Така си мислиш ти!Колко инверт и захарен сироп са изпапали заедно с нектарчето от великданчето,един Бог знае? Програмата иска допинг,и то твърд.
    Е - три основи да се изградят по това време на годината ..... но Господ това великденче да ми даде, давам си всичката захар в замяна. :Д

    п.п. а инак аз вече го казах - според мен съвсем не е далеч времето, когато и по- хард препарати/ лекарства ще започнат да навлизат в пчеларството, та камо ли ..... захарните фабрики. За съжаление занаята се извращава - в световен мащаб. Как ще продължат и до какво ще доведат тези мутации - не се наемам да кажа, но предвид какви ги вършим човечеството, като цяло, не тая надежди за разумен развой.


    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Колеги с риск да ме линчувате ще споделя нещо без да ми се сърдите.Велигденчето е билка моля не бъркайте тоя вид мъртва коприва с него.
    Не виждам защо да бъдеш линчуван. Разпитвал съм от много стари до съвсем млади хора - от такива, които са изкарали цял живот на село, до хора завършили университети, и до ден днешен така не ми стана ясно кое, какво е, за това съм приел, че великденче и мъртва коприва са различни имена на едно и също растение, а именно: това от снимките.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #677
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Така си мислиш ти!Колко инверт и захарен сироп са изпапали заедно с нектарчето от великданчето,един Бог знае? Програмата иска допинг,и то твърд.
    На 01.04. сложих на най-силните 15 семейства по един корпус с 10 основи отгоре. Както ме посъветвахте, вдигнах 2-3 пити с пило в новия корпус, на тяхно място долу пъхнах основи. Майката не съм търсил. Сироп по 700 мл им дадох веднъж на 25 .03., да ги излъжа за нозевит и веднъж сега, като задържа няколко дни лошо време, да не спират да ядат. На 10.04. бяха си изградили корпусите, някои изцяло, други почти, майките горе и снасят. На 10.04. сложих корпуси на още петнайсетина, а днес ще сложа на още 14 броя, защото са изпълнили нацяло първия корпус. Някои от първите на два корпуса вече са готови за първа ротация. На един корпус ще ми останат само десетина слабаци на по 4 междурамия пчели, те и сиропа си вземаха едва, едва. Не мога да смогна да правя рамки и да лепя основи, ей сега, посред нощта, свърших с корпусите, които днеска ще им давам. След акацията ще ги нацепя, да не вземат да избягат поради мои грешки, и без това ми трябва бройка за наесен. Разрових из търтеевото пило, акари не видях, може и да не знам какво да гледам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #678
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Според мен не ги ротирай, а им слагай трети корпус отгоре. По същия начин, вдигаш две пити с прясно пило от втори корпус.

  9. #679
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес се чух с наш колега който също има пчелен в златарица но малко по към балкана.Рязък спад на пчелата от 7-8 рамки по-миналат седмица вече са на 4-5.Там няма пръскания.Според човека няма да може да ги развие за акацията.

  10. #680
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес се чух с наш колега който също има пчелен в златарица но малко по към балкана.Рязък спад на пчелата от 7-8 рамки по-миналат седмица вече са на 4-5.Там няма пръскания.Според човека няма да може да ги развие за акацията.
    Това се наблюдава почти на всякъде в цяла България.Ако някои има предположение на какво се дължи да сподели.
    Милен Михов

 

 
Страница 68 от 391 ПърваПърва ... 1858666768697078118168 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •