Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 358 от 391 ПърваПърва ... 258308348356357358359360368 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,571 до 3,580 от общо 3909
  1. #3571
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми миналата година а и не само не бе голям проблем
    Гошка,най-вероятно,миналата година е имало и прясно изградени рамки...щото от таз годишните не виждам...

  2. #3572
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Гошка,най-вероятно,миналата година е имало и прясно изградени рамки...щото от таз годишните не виждам...
    Специално на тоя тазгодишните плодникови са били в магазините и после кой знае къде съм ги сложил. Моя грешка та е нормално да избяга де не е луд да се дръгне като краставо магаре. За това догодина се слагат под плодника разпечатани пчелите дигат меда или го хвърлят а питите курбан на восъчния молец та да има акита за огньовка, че нещо го закъсах постковид може би

  3. #3573
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Това от вчера

    тоя е до него нищо особено но поне го има.
    Прикачен файл 11759
    Гого, преди десетина дни като ги накапвах, най-силните ми изглеждаха точно така. Акара и сушата са им пийнали соса. И се гледа пило, по външни белези. Шашава работа...

  4. #3574
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    По повод много теми, ще кажа че един приятел алпинист ми каза следното "Хората ще се усетят в момента в който водата започне да изчезва" защото това се случва последните години.
    Тази година за първи път пчелите ми посещават толкова усилено поилките, даже до ноемви продължаваха и карах нашите постоянно да сменят водата. Като ходя по планините, преди два дни, на витоша няма сняг, на Банско също и то без значение от височината.

    ПРеди няколко години ски зоните отваряха началото на декември а сега няма една прашинка сняг . И температурите са толкова високи, че даже и машините за сняг не пускат, ама то според мен няма и достатъчно вода за тях.

    Даваха го уж голям сняг по Вихрен, обаче май няма нищо. Утре ще се кача до връх Вихрен и ще видя какво е положението.

  5. #3575
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    По повод много теми, ще кажа че един приятел алпинист ми каза следното "Хората ще се усетят в момента в който водата започне да изчезва" защото това се случва последните години.
    Тази година за първи път пчелите ми посещават толкова усилено поилките, даже до ноемви продължаваха и карах нашите постоянно да сменят водата. Като ходя по планините, преди два дни, на витоша няма сняг, на Банско също и то без значение от височината.

    ПРеди няколко години ски зоните отваряха началото на декември а сега няма една прашинка сняг . И температурите са толкова високи, че даже и машините за сняг не пускат, ама то според мен няма и достатъчно вода за тях.

    Даваха го уж голям сняг по Вихрен, обаче май няма нищо. Утре ще се кача до връх Вихрен и ще видя какво е положението.
    Нямам идея дали изчезва водата вероятно е така но едва ли е от глобално затопляне по скоро от човешка дейност няква индустрия.
    Имало е и предишни затопляне това са цикли не можем да спрем с долари и вятърни генератори.Преди 120хил.години е било така +16/17 градуса сега е +15 а преди 50г.с 1градус по малко тоест около 50г. ще си стане топло.Сахара ще стане савана а саваните гори в Арктика само малко лед в Сибир няма да може слонове да виреят но вълнисти мамут да

  6. #3576
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Водата в България е малко заради това до 60те години на миналия век са изградени 3000хил.язовира на 3то място в света след САЩ и Япония.Българите сами си ги правят язовирите и ТЕЦ и са здрави и до днес без поддръжка.Поне така четох в една статия.Тия де са ги строили са били 45г.на власт а сега 33г.преход то хубаво преход ама към какво

  7. #3577
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Нямам идея дали изчезва водата вероятно е така но едва ли е от глобално затопляне по скоро от човешка дейност няква индустрия.
    Имало е и предишни затопляне това са цикли не можем да спрем с долари и вятърни генератори.Преди 120хил.години е било така +16/17 градуса сега е +15 а преди 50г.с 1градус по малко тоест около 50г. ще си стане топло.Сахара ще стане савана а саваните гори в Арктика само малко лед в Сибир няма да може слонове да виреят но вълнисти мамут да
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Screenshot_20221122-200150_Chrome.jpg
Прегледи:      131
Размер:	66.1 KB
ID:	11762.........

  8. #3578
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Нямам идея дали изчезва водата вероятно е така но едва ли е от глобално затопляне по скоро от човешка дейност няква индустрия.
    Имало е и предишни затопляне това са цикли не можем да спрем с долари и вятърни генератори.Преди 120хил.години е било така +16/17 градуса сега е +15 а преди 50г.с 1градус по малко тоест около 50г. ще си стане топло.Сахара ще стане савана а саваните гори в Арктика само малко лед в Сибир няма да може слонове да виреят но вълнисти мамут да
    Едното не отменя другото. Циклите са си цикли. Но нито едно от това не отменя безобразията от човешката дейност. Ако ходиш достатъчно и наблюдаваш глобално последиците от човешката намеса, няма да мислиш така. Имам много примери. И да ти кажа, измененията резултат от човешката дейност са изключително сериозни. Но ни е по-лесно да си мислим друго.

  9. #3579
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Едното не отменя другото. Циклите са си цикли. Но нито едно от това не отменя безобразията от човешката дейност. Ако ходиш достатъчно и наблюдаваш глобално последиците от човешката намеса, няма да мислиш така. Имам много примери. И да ти кажа, измененията резултат от човешката дейност са изключително сериозни. Но ни е по-лесно да си мислим друго.
    По "ни" е лесно да серем тук, а да завладяваме космоса...

  10. #3580
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Едното не отменя другото. Циклите са си цикли. Но нито едно от това не отменя безобразията от човешката дейност. Ако ходиш достатъчно и наблюдаваш глобално последиците от човешката намеса, няма да мислиш така. Имам много примери. И да ти кажа, измененията резултат от човешката дейност са изключително сериозни. Но ни е по-лесно да си мислим друго.
    Начина ми на изразяване е един такъв въртоглав въобще не отричам вредните въздействия от човешката дейност просто отричам някои от начините на налагане за справяне с тези последици.Глупаво е да закриваш АЕЦ и да се радваш и да наливаш пари в соларни панели и батерии де за производството им за са използвани повече ресурс и замърсяване.Да затварят ТЕЦове и да гориш боклуци вместо въглища.Да не купуваш тия въглища от комшията а от другия край на света та нали има транспорт.Да даваш милиарди за оръжие а да не посадиш едно дърво.Мога много примери да дам ама няма смисъл и не мисля, че да скочат енергиите с няколкостотин процента е случайно или само на тези де ги обвиняват.

 

 
Страница 358 от 391 ПърваПърва ... 258308348356357358359360368 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •