Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 60
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре, извън кръга на шегата , няма ли да е най-добре по принцип да се сложи електропастир, който и по принцип би помогнал срещу други животни или ?
    Борсука е нисък и вместо Ел. Пастир, по добре да се минира около пчелина.
    Не позволяват на човека, да отсече дърво, чиито корени рушат основите на къщата. Дървото давало кислород.
    Що дървета, храсти, треви и дюни бяха унищожени и заменени с бетон и асвалт по летни и зимни курорти!!!! Не ми се мисли колко животни са загинали и колко са загубили хабитата.

    Едно куче удушило кокошките на един човек. Той го завързал за колата и го влачил до смърт.
    Кучето унищожило 20 кокошки, с които човека искал да си нахрани семейството.
    Човека беше осъден на затвор, а може би и глоба.
    Ако кучето беше останало живо, щеше ли да бъде осъдено за смърта на 20 кокошки
    Против съм на излишната жестокост, но съда е осъдил човека, а не кучето.
    За бетоните и асвалтите по курортите има ли осъдени?
    Не, те са законни.
    Къде са еколозите и природозащитниците?

    Човека има проблем с борсук.
    Иска съвет как да се отърве от него.
    Нека да му дадем съвети/идеи и да го оставим сам да избере!
    Какво значеше "Хуманност"???
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    75
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    А бихте ли дали такъв съвет на съсед на пчелар, тормозен и жилен през целия активен сезон?
    Повярвайте ми, знам доста начини за унищожение на пчелно семейство(дори от разстояние).
    Когато хуманизма стига само до упреци и нулеви практически решения, някак не е много смислен.

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    75
    Цитат Първоначално публикувано от night Виж публикацията
    Къде са еколозите и природозащитниците?
    Тия можеш да ги откриеш само нейде на сянка, докато нагъват печена луканка. Виж, ако има далаверчица нещо, ще ти цъфнат и без да ги викаш.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Цитат Първоначално публикувано от morning Виж публикацията
    Когато хуманизма стига само до упреци и нулеви практически решения, някак не е много смислен.
    Аз и Грета Тунберг не чух да дава практическо решение, ама стана личност на годината.

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Аз и Грета Тунберг не чух да дава практическо решение, ама стана личност на годината.
    Всяка година в клуба на рогоносците излъчват "Заслужил Рогоносец", за което, човека едва ли се е отрудил много.
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    75
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Аз и Грета Тунберг не чух да дава практическо решение, ама стана личност на годината.
    Но което е позорно, предвид интелектуалния й капацитет и компетентността по темите, които обсъжда - отделно, че е дете с известни проблеми, което разни организацийки използват и манипулират с користни цели. Разбира се, егото й закономерно вече е раздуто до клинични нива, само че това пак не е в плюс за голото критикарстване.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Цитат Първоначално публикувано от morning Виж публикацията
    Но което е позорно, предвид интелектуалния й капацитет и компетентността по темите, които обсъжда - отделно, че е дете с известни проблеми, което разни организацийки използват и манипулират с користни цели. Разбира се, егото й закономерно вече е раздуто до клинични нива, само че това пак не е в плюс за голото критикарстване.
    Май вече имаме повод да отворим нова тема. Но аз съм дотук.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    71
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от morning Виж публикацията
    Но което е позорно, предвид интелектуалния й капацитет и компетентността по темите, които обсъжда - отделно, че е дете с известни проблеми, което разни организацийки използват и манипулират с користни цели. Разбира се, егото й закономерно вече е раздуто до клинични нива, само че това пак не е в плюс за голото критикарстване.
    Защо е нужна нова тема? Изживявай се и в тая като "грета"! Току-виж, промениш наклона на ... айде, нека е морското равнище... Аман от некадърници", дето с две ръце не моят си обършат гъза! Ама, акъл имат за трима! Видяла си котката гъзът, пък помислила, че има рана... Научил/а/ си се да се изживяваш като Ентелигент, ама през клавиатурата, нямаш дори и минимален опит за живот и вземане на решения в реална ситуация извън апартамента си, ама тук се явяваш баш "грета". Моля ти се... Излез от небивалото, в което съществуваш, излез и от средата която ти създава грозни илюзии! Нека те нахапят комари и бъжлеци, нека змия мине между краката ти, нека те вият чакалите, когато си сам/а/ в гората. То не е страшно, просто не го знаеш, щото си "псилютен" некадърник с его като на грета-та. И такива като теб би трябвало да са бъдещето ни... стъргани от килима, или???

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    75
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    Но аз съм дотук.
    Родена си за лобист - като не можеш да помогнеш, поне да попречиш, пък след теб друг да мете. Тъкмо в коментара ми за природозащитниците мислех да спомена за гретето, ма си рекох айде да не стане прекалено. А ти баш на мушката да се сложиш.

    Та в контекста на тази тема. Преди хуманните съображения, човек постъпва според възможното, само тогава може да бъде адекватен и да намира работещи решения. С празнословен идеализъм, обоснован единствено с още празнословен идеализъм, освен катастрофални резултати, нищо друго не се постига. С очите си наблюдавам хора, които са обсебени от подобни зле обмислени и изключително наивни, детински представи. И много добре виждам как си скапват здравето и си тровят живота за нищо, подведени от вярата си в летящи розови еднорози. Разбира се, всеки има правото да пренебрегва реалностите, но това по никакъв начин не означава, че ще избегне последствията от пренебрегването на реалностите.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Родена си за лобист - като не можеш да помогнеш, поне да попречиш, пък след теб друг да мете.

    Здравейте, драги съфорумци,
    Бях се отказал от "надлайването", но видях че темата замря и реших да почовъркам още малко. Извинявам се за закъснението, но аз ходя и на работа(представете си). Та по темата - не съм можел да помогна. Ако става въпрос за господина, който нарича събеседника си "некадърник, събиран от килима", боя се че там никой не може да помогне. Поне аз нямам власт над еволюцията.
    А за другото, мисля че успях да предизвикам някакви размисли за отношението ни към околния свят и животните в частност.
    Аз това го смятам за помощ. Вие като можете, помогнете с друго.
    И накрая, не разбрах на кого пречих, че пък и някой за замита след мен. Живейте си живота, тровете, убивайте, насъсквайте кучета и др., надявам се на поне на хора да не посягате. Този път вече напускам форума.

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •