Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 60
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    Цитат Първоначално публикувано от night Виж публикацията
    Хуманно ли е да се убиват мишки, плъхове и насекоми? Те са способни да ни изядат живи, да унищожат човешката цивилизация.
    Кое е по-хуманно - Да се оставим да ни унищожат или да им контролираме популацията.
    Сигурен съм, че и "защитниците" на животните не се оставят на мишки и плъхове, да ги изядат.
    Както животните си пазят територия, така и човек трябва да се грижи за себе си.
    Другото е лицемерие.
    Вижте сега, ние сме основния проблем и той е възникнал от хиляди години. Точно това "контролиране" е довело планената до такова състояние. Тъй като при странична намеса и тя е предимно от човек, се нарушава цялото екоравновесие. Но то вече 100 години се руши, затова че не е ясно кое е право и кое криво. Това което казвам е че всеки един вид си има мястото в природата и това че ти смяташ "че ще те изяде жив", не мога да го коментирам. Но фактите не са лицеприятни .. пръскаме отрови, убиваме и накрая най-забавното е че всичко се връща при нас под формата на болести. Не знам колко хиляди години ще отнеме, за да разберем колко грешно се отнасяме към природата и въобще живота като цяло.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,245
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Вместо да си пълните главите с всякакви глупости и съждения, може например да погледнете ето това ..

    https://rechnik.chitanka.info/w/%D1%...BE%D1%81%D1%82
    Я прочети пак, какво съм написал.
    И ми кажи(ако искаш), кое точно е глупостта, с която съм си напълнил главата.
    Поне последното изречение ако беше прочел, може би нямаше да качваш речника.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    853
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Трябва да ходя всеки ден, а не искам. Отделно, дали е хуманно да го вържа пред една колиба и да си седи само? постоянно.
    Направи примка от канап,та като се хване язовеца,да се помята малко преди да се скъса.Демек,ако не разбира от намигване и пак реши да повтори,обърни другия край на сопата...

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2016
    Мнения
    20
    Тепаи и не му се чуди.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Цитат Първоначално публикувано от timo1 Виж публикацията
    Тепаи и не му се чуди.
    А бихте ли дали такъв съвет на съсед на пчелар, тормозен и жилен през целия активен сезон?
    Повярвайте ми, знам доста начини за унищожение на пчелно семейство(дори от разстояние).

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    678
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    А бихте ли дали такъв съвет на съсед на пчелар, тормозен и жилен през целия активен сезон?
    Повярвайте ми, знам доста начини за унищожение на пчелно семейство(дори от разстояние).
    Е той колегата е казал "Тепай и не му се чуди", просто трябва да има цъфтяща растителност. Когато започне да отдава, минаваш и ръсиш с инсектицид, ще ти кажа с какъв и ти давам гаранция нито пчели, нито мухи, нищо няма да остане в района около теб, ще си "кокониш" без грижа

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,245
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kokona Виж публикацията
    А бихте ли дали такъв съвет на съсед на пчелар, тормозен и жилен през целия активен сезон?
    Повярвайте ми, знам доста начини за унищожение на пчелно семейство(дори от разстояние).
    Ами, ако язовец или мечка ти нападне пчелина, имаш пълното право да си унищожиш семействата, за да не навредиш на язовеца и мечката. Пък и знаеш как става...

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ами, ако язовец или мечка ти нападне пчелина, имаш пълното право да си унищожиш семействата, за да не навредиш на язовеца и мечката. Пък и знаеш как става...
    Това не го разбрах. С какво ще помогне унищожението на пчелина ми на язовеца?

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Е той колегата е казал "Тепай и не му се чуди", просто трябва да има цъфтяща растителност. Когато започне да отдава, минаваш и ръсиш с инсектицид, ще ти кажа с какъв и ти давам гаранция нито пчели, нито мухи, нищо няма да остане в района около теб, ще си "кокониш" без грижа
    Никът ми не е случаен. Изучете стадиите на развитие на насекомите.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Вижте сега, ние сме основния проблем и той е възникнал от хиляди години. Точно това "контролиране" е довело планената до такова състояние. Тъй като при странична намеса и тя е предимно от човек, се нарушава цялото екоравновесие. Но то вече 100 години се руши, затова че не е ясно кое е право и кое криво. Това което казвам е че всеки един вид си има мястото в природата и това че ти смяташ "че ще те изяде жив", не мога да го коментирам. Но фактите не са лицеприятни .. пръскаме отрови, убиваме и накрая най-забавното е че всичко се връща при нас под формата на болести. Не знам колко хиляди години ще отнеме, за да разберем колко грешно се отнасяме към природата и въобще живота като цяло.
    Това че ние сме основния проблем е ясно на всеки. Когато динозаврите са били основния проблем нещата са били други.

    Какво е състоянието на планетата? Че все още има бурсуци около пчелините?
    Казваш, че всеки един вид има място в природата...Ами аз не го отричам това, а твърдя че човешкия вид също има място в природата.
    Гледал съм документален филм за Австралия, когато гризачите се бяха навъдили толкова, че извираха от всяко чекмедже отворено в къщата. Голямата популация се дължи на човешката дейност, затова и хората трябва да се грижат за ограничаването.
    Та като не знаем кое е правилно и кое погрешно, предлагаш на колегата да си премести пчелина, или да го подари на бурсука? Или да изгради още един пчелин щото борсиците ще се навъдят.
    И от последните ти изречения- Кое да пръска колегата? Пчелите или борсука
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •