Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 93 от общо 93
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2021
    При мен се случват големи изненади, тук е бъкано със слънчоглед, но горе долу да обобщя. На 5ти Юли на този последния рояк по-големия му сложих една основа и стана на 7 пити. Днес го отворих и щях да падна. Почти се е задръстил с мед и с пчели, не знам как стана този номер и нараво го разширих с две основи. По интересното обаче е друго. На 7ми юли на другите ми кошери с магазини , реших да проверя какво е положението и като отворих ми падна настроението, почти нямаше пчели в магазина и реших че нямам достатъчно пчели. Заради този рояк днес, си казах ''Айде да ида да погледна все пак" понеже заминавам утре за София и после за чужбина и няма да ме има и като отворих, пак щях да падна, напълнили са ми магазините и пчелите са се качили, даже в момента не знам какво да правя, тъй като ми свърши и инвентара. Имам само един магазин, който утре ще сложа, но нямам почти пити. И явно преди да ида в чубина ще трябва да мина през седмицата за още инвентар и да слагам, не мога да повярвам. Може би не е имало пчели в магазина, защото първите дни явно са слагали долу в плодника по малко за запас ? Гадая, но така ми идва просто.

Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2021
    Днес проверих, големия рояк се е разположил и на 9те пити и му сложих магазин, да не се претопли, а пък и има дейност. Другия малкия рояк, който започна на 3 рамки, е изградил добре и се запасява, няма толкова много пчели но му сложих още една основа и сега е на 8. Поразширих ги още малко като цяло, понеже няма да ме има една седмица ... Това което забелязвам след последното отваряне на 10-ти е че малко нещата се забавят. Много топло време настава и като че ли се позасушава повечко. Не знам какво ще стане със слънчогледа. Тази седмица ще е много топло до неделя.

Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2021
    Ами общо взето това е положението с рояците. Този който се разви на 9 пити и му сложих магазин, нищо не е правил там. Другия рояк малкия съм го поразширил на 8 пити, но няма толкова пчели, по-скоро е за 7. А пък този кошер от който излязоха, също не ми даде мед. Като цяло и 3те са добре запасени в плодника, аз от там мед не пипам, взимам мед, само от магазина. Предполагам всички са така. А другите кошери които бяха роили по-рано се развиха и ми дадоха по около 7-8 добре запълнени пити. Другия кошер, който го разделих май месец със стара майка. Се разви и ми даде един пълен магазин + ми изгради още 10 рамки във втория магазин и около 4-5 напълно запълнени пити.

Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 4 гост (и))

1. Георги 1974,
  2. Кразз

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •