Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 661 от 677 ПърваПърва ... 161561611651659660661662663671 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,601 до 6,610 от общо 6763
  1. #6601
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Най-вероятно. Покрай мен има много скорци, но съм сигурен, че не ядат пчели, или поне летящи пчели.
    Лястовиците ядът летящи пчели това е причината да се откажа от късни майки идват цели ята и летят над кошерите.
    Чел съм, че при аутопсия на умрели лястовици са намирани пчели в стомаха им.

  2. #6602
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Лястовиците ядът летящи пчели това е причината да се откажа от късни майки идват цели ята и летят над кошерите.
    Чел съм, че при аутопсия на умрели лястовици са намирани пчели в стомаха им.
    Явно, в това отношение сме на едно дередже. Чак над кошерите не летят, но иначе си ги има в доволно количество. Каквото правя към края на Май, след акацията, или преди нея, ако се наложи да разтоваря някое семейство. Успеваемоста е почти 100%.

  3. #6603
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Явно, в това отношение сме на едно дередже. Чак над кошерите не летят, но иначе си ги има в доволно количество. Каквото правя към края на Май, след акацията, или преди нея, ако се наложи да разтоваря някое семейство. Успеваемоста е почти 100%.
    Има една теория пчелите майки летят на брачен полет около пчелина /общо прието е, че съществуват търтиеви сборища там се събират търтиевите жребци и чакат на пусия майките долитат покажат им се те ги помиришат подгонят и почва състезан ие кой хвърчи като метеорит печели без послесдния що му остава оная работа на майката в храма на любовта и те така/ ама много пелари не вярват в това.
    Казват, че когато пчеларя се прави на умен и не прави майки от всяко си семейство то тогава минава няколко години да кажем 3-4-5г.и стават всичките близкородствени и от там идват голямите проблеми злобни ройливи нископродуктивни семейства с нисък жизнен статус и почва роене след роене да може да се измъкнат от това положение а пчеларя прави отводки и отводки да не се роят.

    П.П.Не знам дали писах за това ако се повтарям моля за извинение, че съм си на възраст вече и не помня кое каво ама помня нещо писахме за биологично роене и подготовка от есента за следващата календарна година.Разбира се не визирам никой просто споделям хипотеза.

  4. #6604
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има една теория пчелите майки летят на брачен полет около пчелина /общо прието е, че съществуват търтиеви сборища там се събират търтиевите жребци и чакат на пусия майките долитат покажат им се те ги помиришат подгонят и почва състезан ие кой хвърчи като метеорит печели без послесдния що му остава оная работа на майката в храма на любовта и те така/ ама много пелари не вярват в това.
    Казват, че когато пчеларя се прави на умен и не прави майки от всяко си семейство то тогава минава няколко години да кажем 3-4-5г.и стават всичките близкородствени и от там идват голямите проблеми злобни ройливи нископродуктивни семейства с нисък жизнен статус и почва роене след роене да може да се измъкнат от това положение а пчеларя прави отводки и отводки да не се роят.

    П.П.Не знам дали писах за това ако се повтарям моля за извинение, че съм си на възраст вече и не помня кое каво ама помня нещо писахме за биологично роене и подготовка от есента за следващата календарна година.Разбира се не визирам никой просто споделям хипотеза.
    Бях чел в някой от броевете на Пчеларски вестник, мисля, че едва между 10% и 20% от майките се оплождат в близост до пчелина. Останалите предпочитат по-далечни търтиеви сборища...

  5. #6605
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Бях чел в някой от броевете на Пчеларски вестник, мисля, че едва между 10% и 20% от майките се оплождат в близост до пчелина. Останалите предпочитат по-далечни търтиеви сборища...
    Ами тия дни едно дете ми идва на гости и моя син го попита дали вярва в извънземни детето се засмя много искрен смях бе. Та извънземни, че има има, че търтиеви сборища има има ама , че баш не се често срещано явление не са.

  6. #6606
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами тия дни едно дете ми идва на гости и моя син го попита дали вярва в извънземни детето се засмя много искрен смях бе. Та извънземни, че има има, че търтиеви сборища има има ама , че баш не се често срещано явление не са.

    Те и тарапоняците също като търтеевите сборища.
    Не стига, че рядко се срещат ами и никой не ги е виждал.

  7. #6607
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Лястовиците ядът летящи пчели това е причината да се откажа от късни майки идват цели ята и летят над кошерите.
    Чел съм, че при аутопсия на умрели лястовици са намирани пчели в стомаха им.
    Тази година май-юни, от 140 майки 80 оплоедни. Август-септември от 21 се оплодиха 20, а гледам че имало и други самсмени и все успешни. Аз бях писал и преди, на пук на всякаква логика, когато нямаше лястовици и пчелияди 50% оплождане а когато има над 90%. И тия късните майка са еин път, за 10 години съм се убедил че там е истината. Преди се чудех защо колегите с хиляди кошери сменят майки август, вече знам. По техни думи "Продават хубавите майки на хората а август започват да сменят техните "

    Тази година от 80 кошера имам 75 майки 2021г. Тези с майските майки са грубо на 4 рамки а тези с августовските са на 9, като има сложих стоителна рамка да не започнат да пускат далаци на празното място. Когато ги зазимявах бяха еднакви, даже тези с къснте майки бяха по слаби понеже имаха спиране в пилото. 2021 година имаше много акар при мен и предполагам от там дойде раликата понеже август при тези без пилото изчистих акара много добре и за това сега са така дръпнали.

  8. #6608
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    . И тия късните майка са еин път, .
    Иаз това се опитвам да обясня,Августовски отводки и майки (pchelari.com) ,но колегите все се дърпат

  9. #6609
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Иаз това се опитвам да обясня,Августовски отводки и майки (pchelari.com) ,но колегите все се дърпат
    Ще ме амбицираш, след слънчогледа, да сформировам 2-3 отводки и да ги закарам в район, където връщането от бр. полет на късните майки не е кауза пердута. Просто от любопитство да ги видя тез майки, как работят с очите си. Иначе за моите 15-20 кошера няма смисъл ама,...каквото съм правил до сега от инат и любопитство, винаги е излизало на добре...

  10. #6610
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ще ме амбицираш, след слънчогледа, да сформировам 2-3 отводки
    Ааааааа,сакън,недей
    Най-много да разбереш,че лесно се работи с тях

 

 
Страница 661 от 677 ПърваПърва ... 161561611651659660661662663671 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •