Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 330 от 677 ПърваПърва ... 230280320328329330331332340380430 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,291 до 3,300 от общо 6763
  1. #3291
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Времето беше ветровито и отнесох 1вите 2 жила за сезона
    Ето не те ли жилни някоя пчеличка кефа е на половина.
    Милен Михов

  2. #3292
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Така е пчелите натискат на фураж в момента: и той вика само нощем че денем няма влизане от пчели и вярно вътре имаше цял рояк.
    К,во да кажа пък аз.Цял ден стържа ту на циркуляра,ту на планията,на щрайхмуса,на бора.Целия съм в стърготини,само очите ми се виждат,бялото де.Вечерта реших да изчистя работилницата и к,во да гледам–чиста,грам стърготини няма.Всичко изнесли,направо изметена.Така видях първата файда от моите пчели тази година.Сега остава и с меда да са така бързаци

  3. #3293
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Няма как да помогне, имам малоформации на прешлените от L2 до L6, като между L4 и L5 е около 50% най зле а пчелите нямам как да върнат нормалните разстояния между прешлените. Сега съм на инжекции и после какво ще става не знам. Прещипани са ми всички нерви в тялото Другата седмица като мине терапията ще ходя при невролозите да видя колан ли ще ми изписват че съм за никъде.
    Имах също м/у 4и5,не можех да си измия очите с две ръце,направих си дисколиза/вкарване на озон/преди 5г корена разлика,поинтересувай се!Мисля,че беше 100-на лева и 10минути пълна опойка!

  4. #3294
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    И аз съм в същото положение. Правих си дисколиза 2010г. Предупредиха ме да не вдигам повече от 3кг. в едната ръка. Това при нас няма как да стане! По добре съм, но......... няма оправия! От края на януари съм възпалил някакъв нерв, и десният крак ми е тотална "фира", а за болките да не говорим. Пих някакви лекарства, и сега съм малко по-добре, ама още не съм в ред. След дисколизата си купих един ластичен колан френски, ама като го сложа имам усещането, че сърцето ми идва в гърлото! Отдавна не съм го слагал, ама май ще се налага!

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #3295
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    И аз съм в същото положение. Правих си дисколиза 2010г. Предупредиха ме да не вдигам повече от 3кг. в едната ръка. Това при нас няма как да стане! По добре съм, но......... няма оправия! От края на януари съм възпалил някакъв нерв, и десният крак ми е тотална "фира", а за болките да не говорим. Пих някакви лекарства, и сега съм малко по-добре, ама още не съм в ред. След дисколизата си купих един ластичен колан френски, ама като го сложа имам усещането, че сърцето ми идва в гърлото! Отдавна не съм го слагал, ама май ще се налага!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Преди години, баща ми получи възпаление на нерв и го болеше десния крак денонощно. Не можеше да спи. Докторите му поставяха някакви инжекции, от които получаваше временно облекчение, но проблемът си стоеше. През лятото бе на вилата. В стаята влезе стършел и почна да се блъска в стъклото на прозореца, при опит да излезе навън. Баща, за да не го убива,смело го хвана с носна кърпа и се опита да го пусне през прозореца, при което получи ужилване по пръста на ръката. На следващия ден, баща ми бе изненадан, че кракът му вече не го боли. Но не само, че не го болеше, но и никога повече не го заболя. Лечението на стършела бе напълно достатъчно и трайно.

  6. #3296
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    На едни помага едно на други друго, на трети нищо не помага. В България докторите гледат на теб като касичка която трябва да изтупат през пътека и нищо друго. Четох за озона, и за други методи но за сега ще пробвам с колан и упражнения.

    ПС : Видях първата цъфнала джанка в моя район, но не снимах защото 2 дни не спря да вали и не ми се занимаваше в това врвме.

  7. #3297
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На едни помага едно на други друго, на трети нищо не помага. В България докторите гледат на теб като касичка която трябва да изтупат през пътека и нищо друго. Четох за озона, и за други методи но за сега ще пробвам с колан и упражнения.
    Имам същия проблем с кръста,предгледи правя само по необходимост(слабо семейство),при вадене на мед свалям целия медови корпус и издухвам пчелите от него за да става бързо и да не стоя много време в наведено положение,от 2 часа на ден повече не работя по кошерите,и ако всепак ми се появят някакви болки пия Диклак.

  8. #3298
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Преди години, баща ми получи възпаление на нерв и го болеше десния крак денонощно. Не можеше да спи. Докторите му поставяха някакви инжекции, от които получаваше временно облекчение, но проблемът си стоеше. През лятото бе на вилата. В стаята влезе стършел и почна да се блъска в стъклото на прозореца, при опит да излезе навън. Баща, за да не го убива,смело го хвана с носна кърпа и се опита да го пусне през прозореца, при което получи ужилване по пръста на ръката. На следващия ден, баща ми бе изненадан, че кракът му вече не го боли. Но не само, че не го болеше, но и никога повече не го заболя. Лечението на стършела бе напълно достатъчно и трайно.
    Здравейте,

    Васко, какъв беше стършела на цвят? Жълт, черен? Сериозно се интересувам, не се бъзикам!

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #3299
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Имам същия проблем с кръста,предгледи правя само по необходимост(слабо семейство),при вадене на мед свалям целия медови корпус и издухвам пчелите от него за да става бързо и да не стоя много време в наведено положение,от 2 часа на ден повече не работя по кошерите,и ако всепак ми се появят някакви болки пия Диклак.
    Почти същото. Прегледи не правя, по летежа може да определя всичко което ми трябва, по добре за мен и по добре за пчелите. Ротации само частични пролет и есен, не се навеждам всичко е вдигнато на стойки. За ваденето на мед си взимам помощник. След като спрях прегледите и ротациите започнах да вадя и мед

  10. #3300
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Имах един колега от Ямбол.Като го среже кръста се лекуваше с ...заема положение за лицеви упори и така стоеше,без да помпа, до като издържи...В последствие и аз го изпитах тоз метод с успех и продължавам да го правя(понякога),но нямам вашите проблеми..

 

 
Страница 330 от 677 ПърваПърва ... 230280320328329330331332340380430 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 7 гост (и))

  1. Nilak

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •