Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 154
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово

    Нападение от мечка - пакостница

    Здравейте,

    снощи около 24 часа пчелина на баща ми в габровска област беше нападнат от мечка. Два кошера са напълно унищожени. Има голяма вероятност мечката да се завърне, моля дайте предложения за защита. Ограда няма да я спре, понеже вече е счупила 2 бетонни кола при влизането си в пчелина. Електро-пастир също се съмнявам да я спре. Може да се види по следата която е оставила че не е особенно голяма. Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20140808_061321[1].jpg
Прегледи:      394
Размер:	181.9 KB
ID:	1806Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20140808_061336[1].jpg
Прегледи:      393
Размер:	183.5 KB
ID:	1807Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20140808_061502[1].jpg
Прегледи:      391
Размер:	185.2 KB
ID:	1808Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0185[1].jpg
Прегледи:      388
Размер:	151.9 KB
ID:	1809

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Ха сега- имаме си и мечка. Този отпечатък като го гледам ми прилича на кучешки, а зулума е на двукрака мечка. Така ми се вижда по снимките. Следите на мечката и на язовеца са по закръглени, и се открояват 5 пръста, а тук са 4. На кучето както знаем петия пръст виси.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    От мечка е. Както казах по-долу мечката не е особенно голяма и това е предната и лапа. На тази снимка е задната.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0187[1].jpg
Прегледи:      387
Размер:	173.8 KB
ID:	1810

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    мечките са с по 5 пръста и заоблено стъпало (подобно на човешко) .... това е от вълк или куче в последствие надушило мечката и тръгнало след нея (евентуално) а малка мечка няма да счупи бетонен кол (ако в действителност коловете са били счупени а не просто легнали) но както и да е .... ако пчелина е ограден с мрежа пускаш вътре 2 кучета - те ще я държат настрана

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Ето това са следи от мечка: http://www.moiteplanini.com/_temp/mechka.htm

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Следата я видяхме в близост до пчелина преди няколко дена. И още тогава предположихме че се навърта мечка и така снощи 2 кошера бяха разфасовани. Няма значение от какво е следата. Кошерите са нападнати от мечка.
    И нямаше да са само два ако баща ми не беше отишъл да провери каква е тази шумотевица около кошерите. Имаше трети който беше завъртян на стойката, но явно след като баща ми е извикал, тя се е уплашила и е го е оставила.
    Проблема е че имаме още 180 семейства в пчелина и се чудим какви мерки да вземем. И аз си мисля че две кучета биха могли да свършат добра работа.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Добра работа ще свърши една пушка МАНЛИХЕРА........... или Автомат Калашников..........

    Може и пиратки, ако на някого му стиска да стои през нощта на дървото и да ги хвърля една по една.......

    Проблемът с мечките е, че са много бързи. Или ги убиваш с първия изстрел, или умираш. Просто нямаш време за второ прицелване - мечката вече е при тебе.

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от BleX Виж публикацията
    И аз си мисля че две кучета биха могли да свършат добра работа.
    Ако са - чихуахуа, няма да могат.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Да, това е най-сигурното решение, единственият проблем обаче е че мечките в България са защитен вид и е забранено да се убиват.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Пращаш тъщата да пази и независимо от това кой ще победи, печелиш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •