Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 801 от 803 ПърваПърва ... 301701751791799800801802803 ПоследнаПоследна
Резултати от 8,001 до 8,010 от общо 8029
  1. #8001
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Ако е репелент, какво прави Аутана на масата?

  2. #8002
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    739
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Браво, ти май си единствения дето е извадил като се съди по водопада от отговори на въпроса ми
    Моите явно се развиха на акацията, миналия уикенд видях, че едно единствено семейство беше почнало да качва ливада, сигурно и от сребролистната липица ще закачат малко и след 2 седмици като тръгне слънчака ще напълним магазините...както обикновено

    Така и така си говорим. След акацията продължи да има някакъв принос лек, тук ми каза един стар пчелар от района, че доволно има дъбова мана + още билки, даже сега ме посъветва да го извадя преди слънчогледа. И така ще направя, защото аз на някои семейства им оставих и акация да имат горе в магазина, не съм вадил целия, понеже ми се сториха маломедни и недозапечатани и става един много хубав букет, който също не захаросва бързо и си струва да се извади, макар да е малко.
    А сега има и липа при мен е много малко и писах в другата тема, за 5 дни докато бях в София и като се върнах слънчогледа порастна двойно и е пред разцъфване. Според мен на база на прогнозата ще има яко слънчоглед. Обаче въпроса е след това какво правим. При мен тръгва обикновено след 1ви юли, обикновено 3-4. Сега отива пак на 3 седмици по-рано като акацията.
    Времето го даваха много топло, но ако случайно познаят температурите ще са около 30 31, ще има и леки превалявания. Без някакви страшни жеги, след като мине утре. Проблема е че точноста е много малко и може да не познаят.

    Но имам усещането че месеците Юли, Август и дори Септември ще са много лоши, много суша и много жега .. На базата на това как се развива тази година....
    Дано да не е така, защото ще е кофти не само за пчелите ..

  3. #8003
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,591
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ако е репелент, какво прави Аутана на масата?
    Ми в началото бе аутана после яйцето.В джамиите така се спасяват да не чистат паужини тоест за паяци би трябвало да действа.Купих си яйце щраусово сложих го под навеса в гградината но е само на няколко дни и все още не мога да кажа дали действа.

  4. #8004
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    600
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми в началото бе аутана после яйцето.В джамиите така се спасяват да не чистат паужини тоест за паяци би трябвало да действа.Купих си яйце щраусово сложих го под навеса в гградината но е само на няколко дни и все още не мога да кажа дали действа.
    Ще подейства Гоше, ще подейства! В тия жеги скоро ще прояви страхотно отблъскващо действие...

  5. #8005
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,591
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ще подейства Гоше, ще подейства! В тия жеги скоро ще прояви страхотно отблъскващо действие...
    В действителност това е идеята!Колкото повече време минава толкова повече феромони се отделят до към 8-10г.

  6. #8006
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    ама дайте да се разберем за какво точно отблъскващо действие иде реч, щото ако засмърди на мършляк, за комарите не знам, но ми се струва че от мухи няма да мирясате


    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Така и така си говорим. След акацията продължи да има някакъв принос лек, тук ми каза един стар пчелар от района, че доволно има дъбова мана + още билки, даже сега ме посъветва да го извадя преди слънчогледа. И така ще направя, защото аз на някои семейства им оставих и акация да имат горе в магазина, не съм вадил целия, понеже ми се сториха маломедни и недозапечатани и става един много хубав букет, който също не захаросва бързо и си струва да се извади, макар да е малко.
    А сега има и липа при мен е много малко и писах в другата тема, за 5 дни докато бях в София и като се върнах слънчогледа порастна двойно и е пред разцъфване. Според мен на база на прогнозата ще има яко слънчоглед. Обаче въпроса е след това какво правим. При мен тръгва обикновено след 1ви юли, обикновено 3-4. Сега отива пак на 3 седмици по-рано като акацията.
    Времето го даваха много топло, но ако случайно познаят температурите ще са около 30 31, ще има и леки превалявания. Без някакви страшни жеги, след като мине утре. Проблема е че точноста е много малко и може да не познаят.

    Но имам усещането че месеците Юли, Август и дори Септември ще са много лоши, много суша и много жега .. На базата на това как се развива тази година....
    Дано да не е така, защото ще е кофти не само за пчелите ..
    Подраняват или закъсняват многогодишните растения, слънчогледа си цъфти според когато са го засяли. при мен започва винаги между 15 и 20.06 и мисля и че сега ще е същото

  7. #8007
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,591
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ама дайте да се разберем за какво точно отблъскващо действие иде реч, щото ако засмърди на мършляк, за комарите не знам, но ми се струва че от мухи няма да мирясате




    Подраняват или закъсняват многогодишните растения, слънчогледа си цъфти според когато са го засяли. при мен започва винаги между 15 и 20.06 и мисля и че сега ще е същото
    За сега не сърди 1 седмица е на тая жега ако не се счупи едва ли човек може да усети миризмата

  8. #8008
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,591
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	5.jpg
Прегледи:      51
Размер:	208.3 KB
ID:	12366

  9. #8009
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.
    Като каза жега, гле'й да не се излюпят тия яйца, че къде ще ги пасеш тия щрауси само един Господ знае

  10. #8010
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Дами и Господа, колеги, днес ми съобщиха нещо, което до момента само смътно подозирах: В България имало само два сезона - Бирен и Винен. Но и в двата си имало Ракиено време

 

 
Страница 801 от 803 ПърваПърва ... 301701751791799800801802803 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •