Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
Не, защото информацията е тук, но на новодошлите не им се чете и им идва най-лесно да пляснат където и да е поредния въпрос, който е дъвкан многократно. След това идват дежурните лаладжии и всезнайковци всеки с по няколко хиляди безсмислени поста и осират поредната тема. Модераторите като правило не се включват и така толерират разводняването - спам, офтопик и повтарящи се теми от рода на "кой кошер е най подходящ", "с колко да започна", "каква боя" и т.н.
Идеята няма да проработи, понеже пак опираме до спазването на правилата на форума и администрирането му.
Това, което казваш е така, но има своето решение:
1. Вписва се в правилата въпросната секция, като задължителна за изчитане от новорегистрираните потребители.
2. При регистрация, първото нещо за четене да са правилата на форума, от където новорегистрираният потребител се информира, че не може да пуска теми и мнения, без да е изчел въпросната секция.
3. Едва когато форумният софтуер отчете, че потрябителят е минал през всички теми от въпросната секция, да му се появяват бутоните за мнения ниви теми или дори да му се разкрива останалата част от форума.
4. Ако потребителят е добре запознат с материята на темите или е просто търговец, минава през тях фиктивно, ако не - чете и тогава задава въпроси.
5. Безкомпромисни действия от страна на админите и модераторите - всяка пусната нова тема, чиито отговори се съдържат в тази секция да бъде трита моментално, а потребителят получава ЛС с линк към секцията и настояване да я изчете преди отново да задава въпроси.

Разбира се трябва да се изкаже и Матеев дали подобна реализация е възможна на софтуерно ниво...и дали той като собственик въобще смята идеята въвеждането на подобни мерки за допустими в неговия форум.