Ако добавим фактора, че българските пчелари умишлено ще се лъжат и раболяват един друг, то всяка една добра инициатива може да умре още в зародиш.
Аз горещо се надявам, че това няма да се случи. Все пак и в момента функционира огромен и неконтролиран ЧЕРЕН ПАЗАР на майки и отводки. Той винаги си го е имало и винаги ще си го има. И при него се разменят всякакви майки и отводки - качествени или не и болни или не. Ако това наистина водеше до някакви драстични последици, вече щяхме да знаем.
Аз много се надявах да се включиш в темата с РАЗУМНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ какво да правим в един или друг аспект от опростената селекция, а не да казваш КАК НЯМА ДА СТАНЕ. На всички е ясно, че най-вероятно няма как да стане такова едно масово сътрудничество, но има пчелари, които ще подемат идеята и ще са благодарни.