Нали разбираш, че няма как да ги разкарвам за фалшиви сигнали.
Иначе винаги има кой да гледа камерите и това не ме притеснява.
Всичко, което е далече от морето, е провинция.
Ърнест Хемингуей
Ти като че ли не четеш какво ти пиша - НИКОГА НЯМА ДА СИ НА 100% СИГУРЕН !!!
Иначе да - 100 камери и жива охрана, която дистанционно да ги гледа постоянно - това вече е някакво решение с 99% надежност, което и аз го прилагам по заводите си. Но е много-много скъпо удоволствие. 50-60 000 лева начална инвестиция и по около 10 000 лева на месец разходи за заплати, осигуровки, помещение, отопление, униформи, оръжие и т.н.
Всичко, което е далече от морето, е провинция.
Ърнест Хемингуей
Всеки малко технически грамотен човек, знае как да намери камерите и как да ги заобиколи с подръчни средства. (Няма да давам жокери)
Камерите не са за охрана, а за доказателство(не и в БГ) и сигурност, че сигнала е истински.
Кажи си мнението как да се случи това.
Всичко, което е далече от морето, е провинция.
Ърнест Хемингуей
Точно такава система сме направили - комбинация от BeeG 13 и видео дайлер. BeeG 13 поема контрола на всичко в пчелина - кошерите, периметъра и помещенията, а видеодайлера дава възможност за потвърждение при задействане.
Той може следното;
- да се задейства от BeeG 13 и да предава изображение "на живо" на телефона на собственика;
- да се задейства с позвъняване от телефона на собственика;
- да превключва от телефона на собственика на две видеокамери;
- да предава звук от пчелина към телефона
- да предава звук от телефона към пчелина и чрез усилвател клас D да задейства мощен високоговорител.
Системата за видеонаблюдение работи на принципа на видеоразговорите през мрежите на мобилните оператори, разговора е ,045лв/мин, не харчи ток ако не е задействана.
Но има едно голямо НО, което ни спира да я пуснем в продажба - на подавляващата част от пчелините липсва стабилно 3G покритие и това обезсмисля цялото мероприятие!
И едно вметване по повод конструкцията и цената на датчиците на кошерите. Използването в тях на вибрационни датчици не върши работа! Те дават изключително много фалшиви сработвания - от вятър, дъжд, гръмотевици, градушка, силен звук и какво ли още не. За това ние се спряхме на триосен акселерометричен датчик, който реагира на преместване, накланяне и силен удар. След него има микропроцесор, който обработва данните от него с доста сложен софтуер за елиминиране на фалшиви сработвания, предавател с кодиране и антена и интелигентно захранване за пестене на батериите. Всеки датчик се програмира и тества ръчно. Всичко това прави цената по-висока, но ако някой се наема да вкара в нова разработка със същата функционалност и половината от тази цена, аз веднага ще му заплатя разработката.
Този пост е редактиран от tsc1; 11.12.2015 в 09:43.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
"Това е моята гледна точка"
Не забравяйте и за такъв тип охрана. Излиза по 20 лв. на месец а има доста по-добър възпиращ ефект от камерите.
1.jpg
Винаги може по-добре.
Отива да се озъби на камерата и задейства алармата.![]()
Винаги може по-добре.
В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))