Изготвянето на хомеопатичното средство би могло да се осъществи от всеки, като същевременно е свързано с минимални разходи. За получаването му се нуждаем от следното:
- една голяма стара супена лъжица или друг метален съд с приблизителна вместимост 30-50 милилитра;
- хаван със съответно чукало /към хавана/;
- огън /от дърва/ в печка или пещ или пък запалени по друг начин;
- мерителен /стъклен/ цилиндър - 50-100 милитра;
- празно шише от някаво лекарство с вместимост около 30 и едно друго с 100 милилитра ( второто най-добре да бъде оборудвано с пипета позволяваща да бъдат отмервани капки);
- чиста нехлорирана вода;
- време.
При приложението на това хомеопатично средство не настъпват странични действия. Вредни токсични остатъци следствие на по-големите от D6 разреждания също липсват. D6 означава всъщност 1:1 000 000. Как се приготвя самото средство. По-надолу е описано.
1. Осигуряваме си 50-60 кърлежа живи от запечатаните килийки или мъртви от изпадналите по дъното.
2. Поставяме ги в металния съд. Ако акарите са все още живи и има опасност да не останат в съда ги убиваме чрез притискане. Биха могли да се прибавят малки дървени частички, така че вредителите да се захванат за тях като по този начин останат на място. Преди да ги убием, трябва да им благодарим, че са ни помогнали да постигнем равновесие между пчелите и тях и да им пожелаем всичко хубаво.
3. След това поставяме металния съд в жар /след като сме я използували за някаква друга цел и вече не ни е нужна/ намираща се в печка или огнище горящи с дърва и същевременно в самия съд се добавя жар, така че да се напълни. Огънят помага поразяващата енергия на акарите да се трансформира в полезна. Ние трябва да съхраним нашите позитивни - духовни нагласа и отношение по време на процеса на изгаряне, тъй като омразата и гнева са недопустими при всеки един процес на лечение.
4. След като жарта изгори, поставяме съдържащата се в металния съд пепел в хаванче и посредством чукалото му го стриваме на прах в продължение на един час сменяйки посоката – съвпадаща с тази и обратна на часовниковата стрелка. По време на този един час се концентрираме върху това, че нашите пчелни семейства трябва да са добре и че те трябва да се справят сами с вароатозата.
5. Получената смес представлява първичната тинктура и се приема като една част. След това към нея добавяме 9 части чиста нехлорирана вода и получената смес я поставяме в малко шишенце, което след това хваща с едната ръка и се удря 10 пъти в другата шепа. Ударите не трябва да са твърде силни. При това ние трябва отново да се концентрираме върху това, че нашите пчели ще бъдат добре и че те ще се справят сами с вароатозата. Така ние изготвяме сместта /разтвора/ D1.
6. От тази D1 смес ние вземаме 10 милитра /отговарящо на 1 част/ и добавяме 90 мл. /съответствуващо на 9 части/ чиста нехлорирана вода. Отново 10 пъти се удря в шепата и разтвора D2 става готов. Остатъка от първичната тинктура или от D1 съхраняваме за по-късни третирания на пчелите ни.
7. От сместа D2 вземаме отново 10 мл. И подготвяме по същия начин / съпроводено отново с духовна концентрация/ D3, D4, D5, D6, D7, докато достигнем до D8. Предназначен за вредителите D8 се приема като оптимално изготвен разтвор.
8. От този разтвор вечер се прилагат по 10 капки или директно чрез накапване върху рамките или в подхранващия сироп. Отново пожелаваме всичко най-добро и това че те ще се справят сами с вароатозата. През следващите 2 вечери описаната процедура се повтаря. Тази лечебна схема трябва да се повтори след 3-4 седмици и след това още веднъж след 4 до 5 месеца. Полученият 100 милитра D8 разтвор съдържа 1000 капки и е достатъчен за 100 третирания! Който желае, може вместо вода при последното потенциране /изготвянето на D8/ да използува водно-алкохолна смес с около 15-20 % алкохол, за да може да се съхранява по продължително време, като по този начин разтвора се стабилизира.
Пропуснах да отбележа , че това е част от : http://plamenvet.com/index.php?optio...mid=35&lang=bg
Това е само теория - на практика не съм го прилагал, но бих искал при първа възможност. Просто нямам време да ги събера тези 50-60 акара. Не че нямах есента акари - за първа година видях на мои пчели по 4(четири) акара наведнъж на една пчела.Направо не повярвах на очите си. Дано съм помогнал на някой с тази информация.