Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 37 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 363
  1. #131
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    За пореден път ще "натрапя" търтиевото млечице,което всеки може да си го добива сам абсолютно безплатно-получава се 3 в 1.
    -добиване на протеин.
    -борба против вароа.
    -добив на восък.
    Остава само да намерим начин да го стерилизираме....
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ако добиваш т.млечице само за подхранване на пчелите не е необходимо да използваш СР на 5000 кошера,а на 10 кошера на всеки пчелин.Овен това точно ти(с толкова кошери) би следвало да се замислиш(мащабно) за добива на търтиевото млечице.
    Колега няма нужда да натрапваш идеята си за търтеевото млечице. Идеята е много добра. Срещал съм състава на това млечице който беше много подходящ. Съхранението става замразяване във фризер веднага след добиване. Аз лично мисля да го пробвам тази година. Вътрешните ми рамкохранилки са малко по-къси и пускат далаци които и без това претапям загубвайки добри количества такова млечице. Ти всъщност как го добиваш, защото аз си мислех да си правя нещо като преса (тип гофретник) и така да го изстисквам.
    Ако ми попадне пак файла за това млечице ще го пусна, че то вече сме се заринали от информация и забравяш къде на какво си попадал.
    Винаги може по-добре.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    След миналогодишния експеримент, USDA препоръчват употребата на 50% от някой от предлаганите на пазара прашецови заместители + 50% прашец (съответно 10 и 4% от общото тело). Според резултатите, в краткосрочен план прашецовите заместители заместват напълно прашеца, като някои от тях дори са по-добри в увеличаването на пилото, но след няколко седмици ако не започне приток на прашец, пилото рязко намалява. Никой не знае защо и какво точно липсва във прашецовите заместители, което го има в прашеца, но едно поне е ясно - не става въпрос за недостиг на някоя аминокиселина, витамин или минерал.
    Може би начина на подаване на заместителите или суплементите. Смесени в захарна или медена питка или сироп стават за директна консумация а не за изработка на перга.
    Винаги може по-добре.

  4. #134
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Може би начина на подаване на заместителите или суплементите. Смесени в захарна или медена питка или сироп стават за директна консумация а не за изработка на перга.
    Може би да, защото я няма целулозната обвивка на пращеца, а една от функциите на ферментацията на прашеца е точно тази - да се премахне целулозата, която обвива хранителните вещества.

  5. #135
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    С последните десетина постинга изглежда навлязохме в зоната на здрача. Всеки започна да рови в интернет и да намира цитати, потвърждаващи неговата лична теория за ползата или вредата от синтетичните храни и добавки. Трябва обаче да се отбележи факта, че в интернет можеш да намериш в изобилие всякаква противоречива информация, и после лесно можеш да сглобиш уж "достоверни" доказателства за каквото си искаш твърдение - за добро или за лошо. Искам обаче да обърна внимание на факта, че е невъзможно с хората да се направят такива изследвания, каквито се правят с пчелите. Никой не може да затвори 50 000 човека в един затвор, и после от раждането до смърта им да ги храни избирателно с една или друга синтетична храна. И след това този експеримент да го повтори многократно. И поради тази причина експериментите с хора в повечето случаи НЕ СА ДОСТОВЕРНИ просто защото не е набран достатъчен по обем статистически материал. Та помислете си - експеримети с хора се правят само през последните 100 години. Това са има-няма 2 поколения, при това експериментите се правят не за целия живот и не върху цялото поколение.

    При пчелите това не е така. Експериментите с тях включват ЦЕЛИ ПОКОЛЕНИЯ, при това се извършват МНОГОКРАТНО с много на брой цивилизации (кошери). При това положение статистическата достоверност е милиони пъти по-голяма спрямо експериментите, правени с хора. На такива изследвания вече може да се вярва, стига информацията от тях да е получена ПО НАУЧЕН ПЪТ с експеримент, правен с много на брой пчелни семейства.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    С последните десетина постинга изглежда навлязохме в зоната на здрача....
    И за да навлезем още по-дълбоко в зоната на здрача ще ви предложа още една съставка.... рибно брашно (fish meal). Рибното брашно е отпаден продукт на рибната индустрия, където 60% са отпадъци. Разработили са технология за преработката на отпадъците в рибно брашно с високо съдържание на протеин към 70% и се стремят да го пласират където могат, като тор за почва, храна на домашни животни, та напоследък и в страни като нашата в евтините салами. Има информации, че в някои тукашни саламчета има до 20% такова нещо.

    Най-доброто рибно брашно е норвежко по технологията LT. Има високо съдържание на пепел и сол, така че ако се пробва за пчели ще трябва да е в малка пропорция.
    http://www.norsildmel.no/portal/page..._schema=PORTAL
    http://carpmania.net/zahranki-dobavk...4-ccmoore.html
    Винаги може по-добре.

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    И за да навлезем още по-дълбоко в зоната на здрача ще ви предложа още една съставка.... рибно брашно (fish meal). Рибното брашно е отпаден продукт на рибната индустрия, където 60% са отпадъци. Разработили са технология за преработката на отпадъците в рибно брашно с високо съдържание на протеин към 70% и се стремят да го пласират където могат, като тор за почва, храна на домашни животни, та напоследък и в страни като нашата в евтините салами.
    След "свинските пържолки" с приятен дъх на риба, явно иде ред и на "мед" с такъв аромат.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #138
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Бах мама му вие какво ли не ги накарахте да ядът горките пчели,протеини и анаболи за спортисти егати кефа взимат кошера на гръб и си го носят кадето искат.Поне няма да правим ремеркета за подвижно,после брашно от вс. видове сега чакам др.откритие а те горките си искат само мед и прашец.

  9. #139
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    На пчеларя колкото му стига акъла то толкова са му силни кошерите.
    Може и лайна да им дадете те също съдържат суров протеин и то без пари.
    Ясно е че простотията е безгранична но явно целта е уж всеки нищо не дава, ама гледай какви рецепти то само ядрена гориво не им сипахте---какво ли ще стане ааа
    Като гледа човек то таблици то чудо, да припаднеш. Рибено брашно, хидропрот да за 60-70-80 г. можеби е ставало но за 21 век. Що неги закараме на пицария то по една пица ще им е добре.
    Този пост е редактиран от PABLO PAVLOV; 24.01.2015 в 10:50.

  10. #140
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Добавките и витамините могат да са вредни и повечето от тях не се "разбират" помежду си.
    Като вкараш един витамин, то друг изчезва от системата. С минералите е същото и в крайна сметка баланса е много важен.
    Виж връзките между Zn, Fe, Cu, Mg и Ca, а с витамините става още по-сложно.
    Витамин D3 и Мg + Ca
    Витамин C + Fe


    Проблема с неразбирането идва от това ,че много минерали ползват едни и същи ензимни системи за усвояване в организма. Да речем, че използваш целия потенциал на ензиманта система за усвояване на Цинк (Zn), т.е. я задръстиш с него. Разбира се , че в такъв случай няма как да усвоиш Медта (Cu), която ползва същата система. Така в дългосрочен план от големите дози Цинк ще се получи недостиг на Мед (Cu). Предполагам ,че това е и причината, поради която прашецовите заместители действат само за кратък период (Scutellator беше споменал за това) и след това спира пилото (получава се недостиг на нещо важно)
    Ако дозите са малки и балансирани, няма да има "неразбиране"

 

 
Страница 14 от 37 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •