Май забрави, че имам МТО станция и непрекъснато следя температури, влажности, налягания, слънчеви и UV радиации, DevPoin и много други параметри. С изключение на нощта на 5-ти срещу 6-ти всички други нощи са на ниво 9-10 градуса, а дните - на 16-18 градуса. Кошерите ми са стиропорени и гарантират няколко градуса повече, отколкото е навън. Условия за създаване на кълбо все още нямам, или ако има, то е само за 1-2 часа в сутрешните часове само на една от 5 нощи. Ето в момента външната температура е 13.9 градуса и тенденцията е към нарастване - вероятно има топли въздушни маси.

За вземането на сиропа може би щеше да си прав, ако беше масово явление, но аз вече казах че това е само при някои кошери, предимно силни и с много мед. Другите лапат, че чак им пращят ушите........

Така или иначе вече го ударихме на бас - ако напролет ми измрат семействата, публично ще се извиня на целия форум. Ако обаче оживеят 90% - очаквам публично извинение от тези, които сега ме критикуват.

ПС: Докато пишех постинга, външната температура стана 14.1 градуса.