То може и да го има вече, защото от една страна доста пчелари не са запознати и от дуга споменатите мои предположения в преден пост. Обосновка за първото ми предположение е един случай, който сподели Матеев - срещата с един пчелар с проблеми с американски гнилец, който търси спасение на проблема без да се обръща за помощ към компетентните специалисти, защото е ясна тяхната позиция т.е. унищожение, въпреки че има спасение.