Излъчването на електромагнитна енергия от далекопроводите е много слабо заради ниската честота. При големи честоти нещата стоят по различен начин.Например миковълновата печка, където честотата е десетки GHz /не си спомням точно/.
Излъчването на електромагнитна енергия от далекопроводите е много слабо заради ниската честота. При големи честоти нещата стоят по различен начин.Например миковълновата печка, където честотата е десетки GHz /не си спомням точно/.
Преди няколко години открих 7 или 8 бетонни стълба(един след друг) с високо напрежение заредени с рояци.Само в единия нямаше.Дори успях да гепя две роячета от тях(тръвна+лега).Стълбовете се намираха м/у София и Долни Богров зад детския магазин.Рояците се бяха загнездили горе,а не доло.Както изглежда високото напрежение не им действа.
Пак повтарям - за да има напрежение, трябва да има два електрода (жици) и човек (пчелата) трябва да се допре едновременно и до двете. Явно това е невъзможно както при човека, така и при пчелите.
Остава само напрегнатостта на полето (статично или динамично), но там вече доказах, че при далекопровода тя е 1000 пъти по-ниска от критичната.
Индуктирани токове - тра-ла-ла - те са нищожни в тялото на пчелата, защото честотата е много ниска.
Радиовълни - тра-ла-ла - дължината на вълната надхвърля дължината на пчелата хиляди пъти - тоест пак няма никакво въздействие.
Електромагнитни полета - тра-ла-ла - земното магнитно поле е много по-силно.
Дразнение на някой свръхчувствителен сензор - тра-ла-ла - няма такъв, защото има светкавици, които излъчват мощен електромагнитен спектър едновременно на всички честоти, което всъщност би попречило на развитието на този сензор съгласно теорията на Дарвин.
Някакви резонансни ефекти от честотата - тра-ла-ла - масата на пчелата е прекалено малка и нейната резонансна честота е много по-висока от 50 Hz.
Миризми - няма.
Инфразвук - ами ако с бр-р-р-р можете да уплашите пчелите, тогава може би сте прави.
Вуду магия - там вече съм безсилен. Нека да се изкажат специалистите.
Синдром на некомпетентния пчелар - хм вие кажете.
Синдром на вечно оплакващия се пчелар, търсещ причината за проблемите си във всеки друг и във всичко друго, но не и в самия него - тука май вече взехме да налучкваме.
За мене далекопроводите са безопасни във всяко едно отношение, с изключение на едно единствено правило - не опъвайте жица на оградата успоредно на жиците на далекопровода. Няма да ви убие, но ще ви стръска доста яко, така че да видите звезди посред бял ден. Ако все пак ви се наложи да правите това, помислете за заземлението, и всичко ще е наред.
За да има прехвърляне на ЕМЕ от излъчвател към приемник трябва и двата да са саизмерими с дължината на вълната.Изчисли далжината на вълната при 50 Hz и ще си отговориш на въпроса.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
"Това е моята гледна точка"
За тези честоти излъчването е практически нула. Ако искате формули ще потърся.Тези неща съм ги учил доста одавна,но ако имате нещо дайте да го коментираме.
За да се излъчва електромагнитна енергия, трябва да има АНТЕНА, вълновото съпротивление на която трябва да е съгласувано с източника на енергия. Жиците на далекопроводите трудно могат да бъдат наречени АНТЕНИ, а пък за съгласуване въобще да не говорим.
По-скоро има капацитивен ефект, които създава капацитивни токове както между жиците помежду им, така и към земята. Тоест някаква микроскопична енергия тече през въздуха. Това обаче не може да бъде наречено излъчване на електромагнитна енергия, защото не се разпространява извън зоната на далекопровода.
В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))