Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 337 от 389 ПърваПърва ... 237287327335336337338339347387 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,361 до 3,370 от общо 3882
  1. #3361
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Свински джолан добра притурка за доматите полезен за дископатия заради колагена
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	04.jpg
Прегледи:      109
Размер:	189.9 KB
ID:	11560

  2. #3362
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Свински джолан добра притурка за доматите полезен за дископатия заради колагена
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	04.jpg
Прегледи:      109
Размер:	189.9 KB
ID:	11560
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG-5f506314ef6ae83a26f38a0da7ca4208-V.jpg
Прегледи:      108
Размер:	184.5 KB
ID:	11562
    Джоланите са в историята, но от другото има, колкото да се застъпи.

  3. #3363
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Биволско сърце два модела тия са ми любимитеЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      81
Размер:	63.7 KB
ID:	11572Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      81
Размер:	67.7 KB
ID:	11573

  4. #3364
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Биволско сърце два модела тия са ми любимитеЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      81
Размер:	63.7 KB
ID:	11572Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      81
Размер:	67.7 KB
ID:	11573
    Това що ракия ще изпие?!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #3365
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Това що ракия ще изпие?!
    А заедно с прасето!?!?!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  6. #3366
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А заедно с прасето!?!?!?
    С прасето и буре вино. Да му мислят въздържателите! Да не вземат да се удавят в слюнка от преглъщане?!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #3367
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    С прасето и буре вино. Да му мислят въздържателите! Да не вземат да се удавят в слюнка от преглъщане?!
    Няма, няма.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #3368
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Малко ъпдейт, това е прословутия кошер без майка. След като му дадох читава пита с пило, на 18ти Юли имаше вече много запечатани маточници. Повече не съм го барал. Вчера на 2ри като отворих, видях тези маточници са излюпени, обаче майка не видях и няма яйца . Пчелите ми се сториха послушни и ми прилича да има майка. Не знам какво да правя, ще го оставя така. Септември ако не се е оправил, ще ида да го тръсна по натам в полето над нас.

    А това което направих е че сложих Варостоп и прегледах семействата, всички са добре. Обаче за първа година съм им оставил магазин отгоре, даже в някои семейства си е баш тежък има мед. .. Той е събран преди да сложа лентите. Нарочо оставих магазина, да имат мед и да не им е задух. При мен пашата е почти нулева вече. Дали има нещо да носят, малко се съмнявам.

    Та въпроса ми по принцип този мед ще е годен ли за употреба, или има проблем вече като се сложат лентите. Освен това да ви питам, редно ли е сега в топлото да има затварям дъната, за да няма "кражби", аз мисля да ги оставя отворени, по причина понеже няма покрай мен други пчелите и най-важното, тази година са много кротки. Дали щото имат повече мед, или по-нашироко съм ги оставил.
    Миналата година по - това време, като вадех слънчогледа, не даваха да ги пипна. Сега са кротки като агънца. Само крайния, малко го избива на агресия, обаче той гледа много пило. 9 рамки с пило, това нормално ли е за този етап от годината. И други имам такива. Досега не съм виждал толкова пило по това време на годината. За първи път работя без ръкавици, сега когато има още доста пчели.

    Значи несполуката при този кошер продължава. След като му оставих всичките маточници за втори път, видях че са се излюпили, семейството се беше успокоило. Отварям до днес и пак няма пило и бръмчи. Не е станал и търтовка, обаче майка няма. Не мога да си обясня какво се случва. А първия път като му дадох пита с пило, то беше изчезнало. Втория път, имаше маточници, излюпиха се майка и пак нищо ... Не знам какво да го правя вече ..

  9. #3369
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи несполуката при този кошер продължава. След като му оставих всичките маточници за втори път, видях че са се излюпили, семейството се беше успокоило. Отварям до днес и пак няма пило и бръмчи. Не е станал и търтовка, обаче майка няма. Не мога да си обясня какво се случва. А първия път като му дадох пита с пило, то беше изчезнало. Втория път, имаше маточници, излюпиха се майка и пак нищо ... Не знам какво да го правя вече ..
    Луд умора няма. Шегувам се.
    Казваш, че семействата са ти много - ето, природата ти дава нишан - ликвидирай го. Толкова усилия за нищо.

  10. #3370
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи несполуката при този кошер продължава. След като му оставих всичките маточници за втори път, видях че са се излюпили, семейството се беше успокоило. Отварям до днес и пак няма пило и бръмчи. Не е станал и търтовка, обаче майка няма. Не мога да си обясня какво се случва. А първия път като му дадох пита с пило, то беше изчезнало. Втория път, имаше маточници, излюпиха се майка и пак нищо ... Не знам какво да го правя вече ..
    Колко време става вече от как няма майка?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 337 от 389 ПърваПърва ... 237287327335336337338339347387 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 9 гост (и))

  1. kokona

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •