Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 334 от 390 ПърваПърва ... 234284324332333334335336344384 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,331 до 3,340 от общо 3894
  1. #3331
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Показалецът дърводелски ли е?
    Да. И средния и той, но него го закърпиха криво-ляво.

  2. #3332
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Това пак направено с отпадни материали без найлона но върши работа макар, че тая година са ми смотани доматите

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      212
Размер:	296.0 KB
ID:	11435Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      212
Размер:	280.6 KB
ID:	11436Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      214
Размер:	132.4 KB
ID:	11437Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	4.jpg
Прегледи:      211
Размер:	263.9 KB
ID:	11438

  3. #3333
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Това не е баш с отпадни, ама и то върши...Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20190328_183921.jpg
Прегледи:      212
Размер:	134.1 KB
ID:	11439Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20190330_181800.jpg
Прегледи:      212
Размер:	149.7 KB
ID:	11440Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20190107_202135.jpg
Прегледи:      212
Размер:	150.2 KB
ID:	11441

  4. #3334
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Браво, браво, мераклийска работа. Но това което ми прави впечатление е, че сте и на хубави места.

  5. #3335
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Браво, браво, мераклийска работа. Но това което ми прави впечатление е, че сте и на хубави места.
    Не знам, какво точно имаш в предвид под хубави места. Пещта е на овчарника ми, а камината в къщи, правил съм я 2003г. От тогава се топля с нея. Зимата си готвя боб в гърне или в менче и други разни чорби. Слагам скарата на живия огън и така...
    Много се отплеснах от темата, ама...

  6. #3336
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да. И средния и той, но него го закърпиха криво-ляво.
    Аз пък палеца съм подострил.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #3337
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз пък палеца съм подострил.
    Абе, при 10 пръста и да заминат 1-2, с тях и без тях...
    Да вардим това 'дето е по едно...

  8. #3338
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи в кошера има много мед, даже е задръстен, както писах, има и един магазин пълен. Даже слънчогледа още си върви има и прашец. Видях поне 2 пити с прашец.

    Иначе направих каквото казахте. Току що взех още една пита открито пило от друг кошер и я сложих точно в средата, където има най-много пчели. Даже този път много внимателно с четката свалих пчелите, без да тръскам.

    Но този кошер не за първи път ми прави този номер. 2020та стана подобно нещо. Това е оригиналния кошер, от който ми тръгнаха всички други кошери и за който ми направихте забележка за черните пити.

    Сега ще си ходя на софия и след 6-7 дни, ще погледна много внимателно тази пита, дали се е появила същата аномалия. Трендафил ми каза да не пипам, обаче ми се ще да проверя, како се е случило с откритото пило.

    Иначе ако отворя след 25-30 дни и пак не са както трябва нещата, ще е станал търтовка. ...

    Има един последен вариант, да има майка, която да не съм видял. Но това ми се струва доста невероятно .

    П.С - забравих да пиша че този пчеларя с който се съветвам ми каза че при него се забавя оплождането на майките тази година, в този период.
    Малко ъпдейт, това е прословутия кошер без майка. След като му дадох читава пита с пило, на 18ти Юли имаше вече много запечатани маточници. Повече не съм го барал. Вчера на 2ри като отворих, видях тези маточници са излюпени, обаче майка не видях и няма яйца . Пчелите ми се сториха послушни и ми прилича да има майка. Не знам какво да правя, ще го оставя така. Септември ако не се е оправил, ще ида да го тръсна по натам в полето над нас.

    А това което направих е че сложих Варостоп и прегледах семействата, всички са добре. Обаче за първа година съм им оставил магазин отгоре, даже в някои семейства си е баш тежък има мед. .. Той е събран преди да сложа лентите. Нарочо оставих магазина, да имат мед и да не им е задух. При мен пашата е почти нулева вече. Дали има нещо да носят, малко се съмнявам.

    Та въпроса ми по принцип този мед ще е годен ли за употреба, или има проблем вече като се сложат лентите. Освен това да ви питам, редно ли е сега в топлото да има затварям дъната, за да няма "кражби", аз мисля да ги оставя отворени, по причина понеже няма покрай мен други пчелите и най-важното, тази година са много кротки. Дали щото имат повече мед, или по-нашироко съм ги оставил.
    Миналата година по - това време, като вадех слънчогледа, не даваха да ги пипна. Сега са кротки като агънца. Само крайния, малко го избива на агресия, обаче той гледа много пило. 9 рамки с пило, това нормално ли е за този етап от годината. И други имам такива. Досега не съм виждал толкова пило по това време на годината. За първи път работя без ръкавици, сега когато има още доста пчели.

  9. #3339
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Това пак направено с отпадни материали без найлона но върши работа макар, че тая година са ми смотани доматите
    Гого, пак си излишно скромен бе да го...! Т'ва са перфектните домати бре! Да видиш моите какви са жалки. Тая година градината ни като цяло е много зле. Аз и не се напъвам много де. Догодина може тотално да я отсвиря. Доматите от 60 корена напролет, на тръгване за морето ги преброих - 16 останали и то и те нямат никакъв вид.
    Обаче пък напълних големия си казан с мед, беше ми мерак откакто го купих:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20220802_001.jpg
Прегледи:      91
Размер:	88.4 KB
ID:	11532
    на 31.07 и 01.08 за два дни го извъртяхме слънчака, "гъс" мед дето викат някой, отново скъсани новоизградени пити 5 или 6 броя. Много ме беше яд. Мислех че с новата центрофуга няма да се получава, но уви. На 3-4 ден беше вече мътен и започна да се сгъстява. Жената обаче много помага и двата дена, решил съм да я взема на пчеларската сбирка другия път. Впрочем в момента съм на Св.Влас, някой от обичайните заподозрени ако е наблизо, да се обади да пийнем по една кола

  10. #3340
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Гого, пак си излишно скромен бе да го...! Т'ва са перфектните домати бре! Да видиш моите какви са жалки. Тая година градината ни като цяло е много зле. Аз и не се напъвам много де. Догодина може тотално да я отсвиря. Доматите от 60 корена напролет, на тръгване за морето ги преброих - 16 останали и то и те нямат никакъв вид.
    Обаче пък напълних големия си казан с мед, беше ми мерак откакто го купих:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20220802_001.jpg
Прегледи:      91
Размер:	88.4 KB
ID:	11532
    на 31.07 и 01.08 за два дни го извъртяхме слънчака, "гъс" мед дето викат някой, отново скъсани новоизградени пити 5 или 6 броя. Много ме беше яд. Мислех че с новата центрофуга няма да се получава, но уви. На 3-4 ден беше вече мътен и започна да се сгъстява. Жената обаче много помага и двата дена, решил съм да я взема на пчеларската сбирка другия път. Впрочем в момента съм на Св.Влас, някой от обичайните заподозрени ако е наблизо, да се обади да пийнем по една кола
    Ооо Перо, 'де се затри, като старите пари?
    За центрофугата си спомням, че ти давахме доста съвети. В крайна сметка човек се учи най-добре от собствените си грешки. Спомням си, че ти казах за оборотите, че се настройват според това какъв е меда - гъстотата и че тия автоматики в случая са напълно излишни.
    От "заподозрените" вероятно съм и аз, но си ми далеко - при Бат Тянков съм в момента. Утре ще прескоча до Ахелой, да се видя със стари познати, но не ми се бие още път.
    Пък за домата - с тая цена на водата, поне при нас 5.35 лв си е немислимо, ако нямаш кладенец.

 

 
Страница 334 от 390 ПърваПърва ... 234284324332333334335336344384 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 9 гост (и))

  1. mitkov197,
  2. The Chef

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •