Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
Каквато и зима да дойде,дори и да започне в началото на октомври до април,пак през тез 6 месеца ще има време,позволяващо изхождане извън кошера...още повече,че дебелия сняг варди завет и задържа топлината.А в зимовника,изхождането е само в или на кошера..
На руските пчели аустпуха им е по- голям.Но в Канада си гледат и италианки а те са по вталени.В зимовниците особено модерните с климатици бая по малко ядът от колкото на вън.Но на вън в Сибир им слагат двуметрови дъски да ги намерят напролет.Та Мастер както каза снега ги топли.
По мое скромно мнение късното пило не е добро ни за пчелите ни за пилото що в райони де няма зима пчелите влизат в неактивно състояние ако на вън няма прашец а не че е студено.
Мое си мнение де, хипотеза .