Колега Дончев , за трахейния акар и малкият кошерен бръмбъзък информацията се появи още през 2005-2006 .
Колега Дончев , за трахейния акар и малкият кошерен бръмбъзък информацията се появи още през 2005-2006 .
Предполагам, че няма болест за която да не споменато някъде, но човек не може да знае всичко или да следи всичко. В момента точно тук им беше мястото на професорите. Да алармират за инвазията на дадена болест, а не да чакат да изпукат сума си семейства. Ето примера: Като се зададе грипа има един доктор/д-р Ангел Кунчев/, който се появява по телевизията и казва кой щам е, с какво можем да го борим. Евала му.
То при пчелите симптомите на повечето болести си приличат. На кравата ще и премериш температурата, ще видиш за кашлица, за обриви и т.н., като при човека. На пчелата какво да и видиш? Крайния резултат е нелетящи и мъртви пчели. Иди, че разбери какво става. Май ще се амбицирам и ще грабна микроскопа да погледна за трахеен акар. Тука с методите на Вълчовски няма да стане.
На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
"Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин
Борбата с АГ е мноооого трудна, но успеха не е невъзможен. Миризмата е доста силна и отвратителна, че чак и меда в магазина е вмирисан. Обикновено пчеларя разбира за болестта късно, чак след като свали магазините. Спорите ги има навсякъде, просто хигиената е доста занемарена. Спорите чакат само подходящите условия за да избухнат - тясно и пренаселено жилище, слаба вентилация, задух. Антибиотика върши работа, но убива само вегетативната форма на гнилеца, не и спорите. Силните семейства и добрите медови потоци чистят спорите. Мрежестите дъна много спомагат за намаляване на задуха в кошерите и възпрепятстват активирането на спорите. А бе гадна работа си е всяко гнилцово заболяване.
Този пост е редактиран от evgeni.filimonov; 19.09.2018 в 19:34.
Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.
В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))