Въпросът ми , бе към друг .
Хайде , да видим за пчелата и нейната аеродинамика с товар ?!?!
Най-добрият товарен САМОЛЕТ .
Въпросът ми , бе към друг .
Хайде , да видим за пчелата и нейната аеродинамика с товар ?!?!
Най-добрият товарен САМОЛЕТ .
Нима йонните и гравитационните двигатели не са вследствие от нуждата от икономия? Електромобилите не са ли също породени от нуждата от икономия? Нима очакваш да ракета с йонен двигател да се използва само веднъж и след това да я изхвърлим, не защото е негодна, а защото не можем да я приберем безопасно? Представи си кола за еднократна употреба, крайно нерентабилно! Нима икономията не е основната движеща сила на научният напредък? По-рентабилно ли е работата с тръвни отколкото със съвремените кошери, тука няма ли намеса отново икономията? И в крайна сметка се дърпате от тази сила, която движи целият свят от хилядолетия?
Именно защото Афганистан има литий в излишък, те никога няма да открият технология, която да води до намаляването на неговото използване. Докато някоя друга държава, която има недостиг на литий ще се стреми да намали употребата му по всякакъв начин. След известно време ще се стигне до някой научен пробив и литият ще бъде в историята и продължаваме напред със следващата иновация. Точно това наблюдаваме в момента с течните горива и опитите да бъде ограничена тяхната употреба.
случайно го намерих![]()
Трите картинки са направени от човек, който е скаран с физиката, защото в гимназията вместо да си чете уроците, е мислил за сочни току-що разцъфнали млади мацки.
Не че това е нещо лошо, но това е един ярък пример как човек може да остане умствен инвалид за цял живот.![]()
И тъй като темата е за СВЕТОВНИТЕ КОНСПИРАЦИИ, аз искам още един път да повдигна въпроса за най-голямата конспирация на всички времена:
ВЕРОЯТНО НИЕ ЖИВЕЕМ В МАТРИЦАТА !!!
Това не е майтап. Напоследък все повече учени и световно известни личности публично изказват тази хипотеза, с цялата сериозност на техния пост или на тяхното обществено положение. Според повечето от тях вероятноста ние наистина да живеем в матрицата е повече от 99%. Просто прекалено много станаха фактите и доказателствата, че НАШИЯТ СВЯТ НЕ Е РЕАЛЕН.
http://www.blitz.bg/lyubopitno/tekhn...ews417024.html
http://bultimes.com/10-seriozni-pric...-v-matritsata/
http://www.memoriabg.com/2016/06/03/...veem-v-matrix/
http://30dumi.eu/archives/59334
http://30dumi.eu/archives/46398
ПС: Това автоматично означава, че пчелите също не са реални. Не са реални и МЗХ или властимащите. Не са реални и всичките наши пчеларски проблеми. Всичко това се случва просто защото някой мърляв програмист не е написал достатъчно качествено програмата, която му е възложена като домашно в 3-ти клас от началното училище.![]()
Движението в космоса е интересно предизвикателство!
Добрите варианти са: Със соларни платна, които хващат излъчванията от Слънцето и ракетата се движи. Но с наближаването на края на слънчевата система, какво правим? Там няма слънчев "вятър"!
Или с кораб, които си събира горивото в космоса, най-възможният вариант е Водород. Ускорява го и му придава огромна скорост, изхвърля го като реактивено гориво и кораба се движи. Ускоряването се извършва или чрез използване отново на слънцето, като енергия, или от ядрен реактор, който може да работи с десетилетия, като само му се сменя горивото, или такъв, но вече със студен ядрен синтез, какъвто вече работи в промишлени условия в Русия!
Проблема на всичко е времето за ускоряване и спиране на такъв космически кораб, а не самата продължителност на полета, дори и със скорост близка до скоростта на светлината! Ускоряването и спирането могат, по отделно, да са много по-дълги от един човешки живот, какво остава за самият полет!
Тука не съм съгласен с тебе. Направих си труда да посмятам малко и получих следните резултати:
Задание:
1. Наличие на достатъчно мощен двигател на кораба, щото да е в състояние да осигури ускорение от порядъка на 1.2g за дълъг период от време. По-високо ускорение е възможно, но трудно ще бъде понесено от екипажа на кораба. Дори и при това ускорение членовете на екипажа ще развият мускули, по-големи от на Арнолд Шварценегер.
2. Кораба може да се ускорява до скорост, равна на максимум 1/2 от скороста на светлината. По-висока скорост дори и да приемем, че е възможна, силно ще засили релативистичните ефекти, което ще обезсмисли начинанието и бъдещата комуникация между земята и екипажа на кораба.
Резултат:
1. При така зададените параметри кораба ще достигне зададената скорост за малко повече от 1 година.
2. След изтичане на първата година кораба ще изключи двигателите си и следващите 20-30 години ще се движи по инерция.
3. В края на пътуването отново ще включи двигателите си и отново ще загуби 1 година за намаляване на скороста с отрицателно ускорение от -1.2g.
В радиус от 10 светлинни години има 15 други звездни системи. Всичките те са достижими в рамките на 1 човешки живот. Например Алфа, Бета и Проксима от Кентавър са на около 4.2-4.3 светлинни години. Това означава, че до тях нашият звездолет ще пътува около 9-10 години, което е един напълно разумен срок. До Звездата на Барнард в Касиопея ще се пътува около 14 години. До Wolf 359 в Лъв - 17 години. До Lalande, Сириус А и Сириус Б - около 20 години. Има поне още 10 звезди, до които може да се достигне за период от около 25 години. А ако увеличим периода от време до 50 години, звездните системи, до които можем да достигнем, стават почти 100.
Ето това е потенциала за достигане до други звездни системи, и аз съм почти сигурен, че в следващите 50 години човечеството ще направи първия си опит. Дори и да приемем, че кораба ще може да се ускорява само до 5% от скороста на светлината, пак най-близките звездни системи могат да бъдат достигнати в рамките на 1 човешки живот. Нашите деца, които се раждат в момента, със сигурност ще станат свидетели на излитането на първите междузвездни космически кораби.
В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))