На първо време нека да се опитаме да си изясним кои са нашите ЦЕЛЕВИ ГРУПИ, за да можем после да ги проучим по-обстойно, и сами ще видите как от това обсъждане ще започнат да излизат отговори на важни въпроси и след това важни за нас изводи за това как да си продадем меда. За да се случи това ще задавам въпроси, на които всички заедно ще се опитваме да отговаряме. Първият и най-важен въпрос е следният:
Защо някой клиент би си купил мед директно от някой пчелар, а не от магазина?
Давайте предложения ........
Аз бих отговорил следното, без претенции да съм изчерпателен:
1. Защото иска да си закупи ГАРАНТИРАНО чист и биологичен продукт, без консерванти и всякакви други химии, с които са наблъскани хранителните продукти.
2. Защото по принцип няма доверие в качеството на меда, който се продава по търговските вериги. Не се знае какво има вътре в закупеното бурканче.
3. Защото иска да си закупи мед, по-евтин от магазина.
4. Защото е взел импулсивно недообмислено решение, обикаляйки около сергията или около щандовете в някой базар (изложение).
Точки 1 и 2 по принцип третират един и същи аспект - ДОВЕРИЕТО към продукта, но те третират две различни целеви групи клиенти с различно ниво на вманиаченост за качествата на храните, които ядат.
Ако вие имате други отговори на зададения въпрос - напишете ги, и след това на база на тези отговори ще преминем към обсъждане на характеристиките на съответните целеви групи от потенциални клиенти на нашия продукт.