Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 36
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55

    РАЗПРЕДЕЛИТЕЛНИ ЛЕНТИ

    Здравейте колеги,ще си позволя да хвърля малко повече светлина,върху този все още неразпространен продукт в България.
    Много хора в България незнаят за разпределителните ленти,но те са най доброто средство за разпределянето на рамките.Всички знаят че развитието на едно семейство,зависи до голяма степен от спазените размери в кошера . Някой колеги ми казват,аз ги разпределям на око,няма как да ме убеди че ще спази размерите на око ,други коват рутови разделители които при допир се плъзгат един в друг и се изместват,няма никаква гаранция за точнос,достатачно е дърводелеца да ви обърка ширината на летвата и растоянията в кошера ви са нарушени.Не напразно почти цяла Европа работи с разпределителни ленти.Освен това,разпределителните ленти ви дават много възможности, пример:/на 10 рамков магазин можете да заковете ленти с 8 или 9 гнезда,което не намаля добива,но улеснява разпечатването на питите и премахва необходимостта от ханеманова решетка,защото при надграждане на питите майката не плоди,поставяте ги веднъж на корпуса или магазина,а не всяка година да ковете стотици рутове./
    Ето защо,разпределителите ленти си остава най доброто решение за вашите кошери.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    И за транспортиране помагат .Аз ще взема по натам ,от теб Хари Само не знам дали няма да има проблем с ваденето на питите-на страни- и другото е,че напоследък се стремим да махаме метала от кошера ,но за подвижно мисля ,че са много подходящи.Ако някои е ползвал нека сподели

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Зависи от работа на пчеларя, аз вадя последната рамка и придърпвам другите към празното пространство. С ограничителните ленти това не може да стане и за мен е неудобно. Правя си рамките с хофманови уширители, и не виждам проблем да има с разстоянието между рамките. Това е мое мнение. Едва ли някога ще ползвам такива.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    абе разпределителните ленти не се ли поставяха само в долния край на плодника и то за удобство при транспортиране и да не се увреди майката....сега що ни ги набутвате за цялостна практика?!?!?
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  5. #5
    Хари с разпределителни ленти са работили още дядовците ни. На времето всичките кошери които купих бяха с такива. Аз лично ги изхвърлих, а и много други пчелари. Та това не е новост, ами не наложило се в практиката. Защо ли?

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Хора всякакви - аз лично бих използвал разпределители и бих си купил от български производител, ако ги направи добри. Ето как изглеждат финландските:

    http://www.paradisehoney.fi/cf_doc_pix/DSCN0129.JPG

    Ако българските са подобни - бих си купил. Все пак ми се иска предварително да видя поне една снимка и разбира се да чуя каква е цената.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Хари с разпределителни ленти са работили още дядовците ни. ...

    Хайде да не си съчиняваме,аз предлагам а ти или опитваш или неопитваш,защо е нужно да плюеш по нещо което даже не си опитал?

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Тези които аз правя са френски модел.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Хари, предлагаш(продаваш) или просто целиш дискусия?!?!?...щото ако продаваш, тва не е раздела за продажби.....а ако е за дискусията, всеки има право да си каже мнението, а кой къ знаа, така работи....иначе, колкото и да ми е неприятно, ма че поткрепим Матеев, че ако има, като посочените от него, бих си купил и ползвал wink;

    ....а принципно, щанца за огъване или сечене на ламаринки секи моа да си напраи wink;

    ....и ако дириш пазар, иди си у правилния раздел, там само се пускат обяви и нема коментари.....тука си говорим за инвентар

    ...дай сега разясни, кое им е предимството на точно тези ограничители, ако го направиш убедително, може и да ни спечелиш wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Аз много добре знам къде се пускат рекламите,тази тема съм я пуснал за дискусия,но да ми кажеш че дядо ти е работил с разпределителни ленти,извинявай.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •