Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 172
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Ами и на мен ми е странно защо изкупуват восъка по 7-9 лева а ми продават срещу кило восък 13 основи ДБ за които доплащам по 20 стотинки на основа ...та да им е 20 стотинки печалбата от ишлемето с който си избиват и транспорта на 3 километра и куп разходи и са на печалба ,едва ли а основата прозрачна и мека като гума .добре ,че поне я градят добре .Добре,че се появи Матеев ,другия вариант остава групиране по области или на национално ниво и си купуваме заедно машина да си ги правим сами ,искате ли за догодина да го направим това с машината ... и много други неща можем да постигнем ,ако се кооперираме като румънците примерно.и мед можем да продаваме по много тонове заедно ,даже и в Европа

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Искаме

  3. #103
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Ти си много словоохотлив, но...трудно разбираем. А иначе много неща има да научаваш. Я сега ни научи нас как се добива онази амброзия от овошките. Време и е. Сподели "личния си опит", както обичаш да го правиш, а не да цитираш от "тежката" пчеларска литература. А и Гергьовден наближава - да зарадваме и ние децата и някой друг около нас.
    Taka е.По всички точки си прав. И Гергьовден наближава и уча непрекъснато най различни неща и останалото е точно както си казъл. Мисля само че му липсват няколко удивителни за тежесет на изказването специалисте :D :D :D :D .
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  4. #104
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Светлин Атанасов
    ....Щамповането е предпочитания метод в световен мащаб. При ниски температури основите са еластични.......

    ..... Дори при 100% чист восък твоите основи ще бъдат по-трошливи от щампованите.......
    Можеш ли да ми посочиш поне един източник на информация някъде в из интернет, в който да пише, че щампованите основи са по-пластични от летите при ниски температури?

    Признавам си, че това не го знам. Не го знае и никой друг от форума. Ти обаче се регистрираш във форума само и единствено заради тази тема и започваш да отправяш критики, без да се позоваваш на нито един източник. Зад думите ти определено прозира някаква компетенция, но защо не вземеш да изплюеш камъчето? Кажи си точно и ясно " Аз знам това, това и това, защото ........... (видях, чух, пипнах, проверих....).

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Ами да се обадим ли в Агенция за защита на потребителите ,да им направят проверка заради невярното и подвеждащо изписване на етикета на кашоните ,да видим какво ще правят тогава и как пък няма да ги хванат .Просто вчера видях как при еднаква температура основите и чистия восък имат различна пластичност и температура на топене също е различна

  6. #106
    Например един производител на двата типа машини: http://www.rietsche.de/index.php/en/...olling-machine
    Цитирам и превеждам: (Надявам се, че цитата не противоречи на т.1 от правилата на форума. Ако някой смята, че превода е неправилен, моля да поправи.)
    " At low temperatures, cast foundation sheets are not as elastic as rolled foundation sheets."
    При ниска температура летите основи не са толкова еластични, колкото щампованите.
    "The rolled combs are more elastic and do not break. But when the weather is warm they can become wavy inside the beehive"
    Щампованите основи са по-еластични и не се чупят, но при горещо време могат да се разкривят в кошера.

    А това кой, кога се е регистрирал, лесно може да се провери.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Светлине, ти да не би да получи студената бира та продължаваш да снасяш информация?

  8. #108
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нали всички сме в този форум, за да си помагаме, а не да си мерим п.....е.

    Благодаря на Светлин за линка и за информацията. Източника е сериозен и може да му се вярва.

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Откакто ти си във форума, вече не съм сигурна кой за какво е във форума.

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    а манете човека! кога се регистрира, каза, че е изчел и изгледал сичко...и пак основни неща е пропущил wink;
    ...па си е и по-друго да стартираш неизвестен бизнес с професионални съвети ...един вид летящ старт wink;

    ...а и принципно, на ората учили, а не мислили за бизнес, е известно, че разликата е в различната температура на обработка! Леенето е с по голяма t° и съответно детайла е с по-плътна структура! Ако не беше така, ходовите части за спортните автомобили, щяха да са сечени на щанца, вместо отливани !!
    А разкривяването на щампованите основи(и лятите) при топло време, нема къ да стане, щото май некой е забравил, че t° в кошера е почти постоянна величина!
    Омекването иде от човешката ръка или по точно, от методи и начини на работа с основи и изградени рамки wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

 

 
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •