Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 15 от общо 15
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ресите на всички лешници се образуват още в края на лятото,но се разпускат-зацъфтяват при стартиране на сокотечението в края на зимата.Точно топлото време е провокирало леската и не само.Забелязах побеляване(леко разпукване) на пъпките на ивата и позеленяване на клончетата на джанката,също като при активизиране на сокотечението на пролет.Естествено,това не е масово,а по скоро инцидентно на слънчеви и заветрени места.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Централна Стара планина , днес си беше 18- 19 гр. ! Това на снимките е по притеснително !



    Другата седмица го дават около -12 гр.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Както Вълчан написа в една друга тема нещата не са същите ! Даааа....... Днес също се загледах в джанката и забелязах доста очертани цветни пъпки !???? Това е доста странно ! Иначе влезна и поредната паша - ивата ! В момента е пълна лудница : кокиче ,леска ,мъртва коприва ,дрян ,ива и знам ли още какво ?! Интересно през март дали няма да има ябълка ?!



    Иначе ива в горите на 700-800 м. н.в. съм виждал в усилен цъфтеж дори края на март !

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    И в по-ниското джанката е готова- ще има изненади много тая година? Дано поне ябълката я прескочи студа, че хем имам плодни дръвчета, хем пуска нектар и прашец.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    И в по-ниското джанката е готова- ще има изненади много тая година? Дано поне ябълката я прескочи студа, че хем имам плодни дръвчета, хем пуска нектар и прашец.
    ........,че и ...................!

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •