Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 88
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    Здравейте!
    Аз съм счетоводител и ще се радвам ако мога да бъда полезна на някой.
    Преди време се сещам, че подавах ГДД по чл.50 на ЗП, който нямаше доход от това, което прави. След 2 консултации с данъчни те ме убедиха, че не е нужно да се подава, но аз въпреки всичко реших да се застраховам и си подадох.
    Искам да напомня на тези от Вас, които не са физически лица, а са минали пчелите през фирмите си- крайния срок за декларациите към НАП и към статистиката е 1 април- понеделник. То едва ли има много фирми с пчели, но все пак да напомня.
    Иначе до 30 април са си ГДД за физическите лица- не забравяйте приложенията за трудовите ви доходи, наеми, граждански договори/ ако имате такива/ и Декларации 6. До края на април е и срока за плащане на данъка, след това започват да текат лихви.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    25
    Аз имам въпрос. По националната програма за 2012 получих субсидия и сега трябва да плащам данък в/у тях.Половина средства са от европейския съюз ,а другите от БГ. Има ми вариант да се избегне данъка??

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Поздравления и благодарности за sushy.Бих я помолил да разясни кога, в какви случай и с каква цел се подава " Декларация за регистрация на самоосигуряващо се лице"

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от vergilzhikov
    Поздравления и благодарности за sushy.Бих я помолил да разясни кога, в какви случай и с каква цел се подава " Декларация за регистрация на самоосигуряващо се лице"
    Това е Декларацията, която се подава при започване, прекъсване спиране или възобновяване на самоосигуряването. Подава се в срок от 7 дни от започването или прекъсването / спирането/ на дейността. Освен основните Ви данни, в нея вписвате и вида осигуряване- на високия процент, което включва Общо заболяване и майчинство, тоест право на болнични или на ниския процент - без болнични.Вида осигуряване по-нататък може да се коригира само януари месец.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Мартин Цаков
    Аз имам въпрос. По националната програма за 2012 получих субсидия и сега трябва да плащам данък в/у тях.Половина средства са от европейския съюз ,а другите от БГ. Има ми вариант да се избегне данъка??
    Вие сте? ЗП- физическо лице? за 2012 ли се отнася помощта?

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    25
    земеделски производител съм.Осигурявам се на ниския процент без право на болничен. Парите са получени за 2012 година.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Мартин Цаков
    Аз имам въпрос. По националната програма за 2012 получих субсидия и сега трябва да плащам данък в/у тях.Половина средства са от европейския съюз ,а другите от БГ. Има ми вариант да се избегне данъка??
    Не
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    данък не може да се избегне- длъжен сте да ги декларирате в данъчната си декларация. Но зависи дали сте избрали ред за облагане като ЕТ/ приходи-разходи/ или не- тоест приспадат Ви се 60 % разходи.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    25
    Добре ,а защо земеделски производители които се занимават със земи не плащат данък в/у субсиядията?

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    това къде го прочетохте?

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •