Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 88
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    спартак, ако правилно съм те разбрал ако тия 1200 лева са печалба (а не приход както се изразих по горе) на фирмата след приспадането на 20% ДДС , то значи че същата дължи корпоративен данък върху 1000 лева ???

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Интересува ме следния пример: Фирма регистрирана по ЗДДС има приход 1200 лева, върху колко плаща корпоративен данък 1000 или 1200 лева?
    След като фирмата е регистрирана по ЗДДС, то върху прихода, т.е.т. върху продажбите се начислява ДДС - 20% в стандартният случай и съответно се издава ДДС фактура. Колегата в предходнеят пост правилно ти каза, че прихода не е печалба. Във въпросният пример(въпрос), който не е поставен(зададен) особенно ясно става най-вероятно въпрос за продажба от 1000 лева, върху която се начисляват 200 лева ДДС. За съответният период ДДС начислено(получено) върху продажбите минус ДДС върху покупките което е платено и ако е положително число дължите ДДС на държавата, ако е отрицателно число сте на режим по възстановяване на ДДС. Приходите минус разходите и върху резултата ако е положително число се дължи корпоративен данък. Или ако имаш само 1000 лева приход, и ДДС-то 200, без никакви други разходи, то внасяш 200 лева ДДС и корпоративен данък върху 1000 лева.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Разбрах ви колеги и много ви благодаря !!!

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Пак заповядай!!!

    ;-)

  5. #35
    Интересува ме следното:Не съм регистриран като земеделски производител а при продажба на мед прекупвача иска да ми издаде документ какво следва след това?Знам че трябва да се подаде ГДД но проблем ли е това че не съм ЗП а продавам мед?

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Не е проблем , само данъка е по голям.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от aleko Виж публикацията
    Не е проблем , само данъка е по голям.
    Колко е по голям, на ЗП се признават 60% разходи, а при тези които на са ЗП как стой въпроса?

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Примерно продаваш мед за 1000 лева.
    Не си регистриран като ЗП - 40% нормативно признати разходи - 400 лева, остават ти 600 лева облагаем доход, върху които дължиш 10% данък или 60 лева.
    Регистриран си като ЗП - 60% нормативно признати разходи - 600 лева, остават ти 400 лева от които се изваждат осигуравките(ако си платил такива) и ги се получава облагаемата сума, върху коята се дължи данак от 10% или около 40 лева.
    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; 06.01.2014 в 14:10.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Примерно продаваш мед за 1000 лева.
    Не си регистриран като ЗП - 10% данък = 100 лева.
    Регистриран си като ЗП - 60% нормативно признати разходи - 600 лева, остават ти 400 лева от които се изваждат осигуравките(ако си платил такива) и ги се получава облагаемата сума, върху коята се дължи данак от 10% или около 40 лева.
    Много ти благодаря за бързия отговор, точно това се чудех и аз за тия проценти.

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Ако си плащал осигуровки, трябва да ги извадиш от сума получена след приспадането на нормативно признатите разходи, и върху получената разлика дължиш 10-те % данък.

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •