Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 88
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    25
    така са ми казвали познати..

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Благодаря SUSHI за пояснението по " Декларация за регистрация на самоосигуряващо се лице".
    Не съм нясно какво следва да направя в конкретен случай като: Регистриран съм като земеделски производител. През годината няма да подавам такава декларация за започване на дейност като пчелар,тъй като голяма част от пчелите ми умряха и смятам само да увеличавам пчелните семейства без да вадя мед. Следва ли да подавам в този случай годишна данъчна декларация с приложенията и следва ли да се осигурявам след като няма да имам никакви доходи./ Аз съм пенсионер и следва по закон да внасям само здравно осигурителни вноски /. С други думи подаването на декларацията за регистрация на самоосигуряващото се лице ли поражда задължението да подавам годишната декларация и да внасям сътветния данък.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    Длъжен сте да подадете декларация при започване на дейността. Извършването на дейност поражда задължението, а самата декларация ви задължава единствено да внасяте осигуровки. Ако успеете да докажете, че няма дейност и доход от това, тогава не подавайте.
    Задължението за Данъка и годишната декларация се поражда от получаването на доход, не от подаването на декларация за самоосигуряване.

  4. #14
    Здравейте !
    Имам един въпрос ако съм взел пари от мед 3000лв през месец юли трябва ли да си платя данъка през началото на октомври ! Или може да си го платя с другият данък по декларацията в началото на 2014
    Защото ми казаха че от тази година като изтече тримесечието - трябва да се внесе данъка като се приспаднат осигоровките и процентите за данъчна декларация!

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Правилно са ти казали. Ако пропуснеш срока има санкция, но не знам точно каква(колко). Когато го въведоха това в началото на годината санкцията беше от 500лв.,ако не се лъжа.
    Предпочитам да пия от извора.

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    За авансовото плащане е прието още от 2012 година но данъчните си затвориха очите и направиха компромис в това отношение. Тази година обаче няма прошка.
    Продаден мед през
    Януари, Февруари, Март - плаща се - Април
    Април, Май, Юни - плаща се - Юли
    Юли, Август, Септември - плаща се - Октомври
    Октомври, Ноември, Декември - плаща се Януари или с годишната декларация но трябва да е същия месец.

    Санкцията за неподаване на декларация и плащане на авансов данък е 500 лв. за първо нарушение.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Сега се пререгистрирах като земеделски производител физическо лице. Не съм регистриран като едноличен търговец. Не съм регистриран и по ДДС.Занимавам се само с отглеждане на пчелни семейства. Интересува ме трябва ли да подавам в ТД на НАП Декларация за регистрация на самоосигуряващо се лице. Кога следва да я подам тъй като с пчеларствон се занимавам в периода март - септември. Какво ще стане ако не подам такава декларация .

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Щом си се регистрирал като ЗП би следвало да се самоосигуряваш. И щом си се хванал на хорото - трябва да го играеш, ЗП си целогодишно - няма как само от март до септември.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Щом си се регистрирал като ЗП би следвало да се самоосигуряваш. И щом си се хванал на хорото - трябва да го играеш, ЗП си целогодишно - няма как само от март до септември.
    Напротив , може да си спираш деиноста когато пожелаеш , съответно и осигуровките.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Да, това е в НАП, за осигуровките, но незабравяйте че в ОДЗ(Обласната дирекция земеделие) презаверката е от 1 октомври до последният ден на февруари, и ако пропуснеш - можеш чак на есен....

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •