Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 36 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 354
  1. #321
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    По принцип във всяко стадо овце има 1-2бр. кози интересен факт но малко хора знаят защо.Чудя се дали човека има, ама ако са повече овце се обзалагам, че има.
    Козите са чистачите на пасищата. Отглеждам 55-6 бр овце, но кози нямам. Жив инкубатор на бълхи са.

  2. #322
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пускат се вечер. Коня е идеален за целта. Естествена косачка.
    Кокошките са по големи косачки ще стане равно като на Данчо кубето е чат пат пчелите ги правят на бимбайци, не че конете са по малки косачки ама трудно ще се разберат с пчелите освен ако не се потят много много а и ако е лятото вечерта не е проблем за пчелите за масирана атака.

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пускат се вечер. Коня е идеален за целта. Естествена косачка.
    Ако измисля и лесен начин да ги откажа да се чешат в кошерите, всичко ще е 6.

  4. #324
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    И какво общо има това с темата Чичо Гошо...
    Има флора значи има и фауна а и може да научиш нещо уф извинявай забравих че имаш пряк достъп до Акашовите хроники които са вселенската библиотека,

  5. #325
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Кокошките са по големи косачки ще стане равно като на Данчо кубето е чат пат пчелите ги правят на бимбайци, не че конете са по малки косачки ама трудно ще се разберат с пчелите освен ако не се потят много много а и ако е лятото вечерта не е проблем за пчелите за масирана атака.
    Коня прави тревата ниска и равна. Става красиво, а кокошките я изкореняват до голо и става пустиня и грозно.

  6. #326
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Коня прави тревата ниска и равна. Става красиво, а кокошките я изкореняват до голо и става пустиня и грозно.
    Имаш право найстина е така.
    Но съм чел, че в Сибир оставяли конете по далеч от пчелина предполагам миризмата ги дразни но не знам.В действителност конете много лесно се потят за разлика от кучетата кой нямат потни жлези май през езика се охлаждат.Чел съм че и големината на потните жлези влия на колко ток може да издържиш.Няма връзка ама от татък нещо разискват с тока.Та се сетих преди много време там до летището в София едни роми с ходят с една каручка в полето и коня как ходи пада и умира, чешат се по главите и викат други да помагат да дигнат коня идва друга каручка с други роми и когато пристигат при тях коня пада и умира и почват да се чешат по главите а се оказва , че преди тях някой си е играл с жиците по стълбовете и има паднала жица с ток.Не знам дали историята е вярна но в действителност от много нисък ток умират заради потните жлези или заради подковите не знам.Но не знам защо имам чувството че кон с пчели н яма да се разберат и няма да се учудя ако на конете пчелната отрова не им понася много много но в действителност не знам дали така.

  7. #327
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Но не знам защо имам чувството че кон с пчели н яма да се разберат и няма да се учудя ако на конете пчелната отрова не им понася много много но в действителност не знам дали така.
    Е ти ако не знаеш, кой? Всички разправят, че са свръхчувствителни към тая отрова. В дебелите книги какво пише?

  8. #328
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Имаш право найстина е така.
    Но съм чел, че в Сибир оставяли конете по далеч от пчелина предполагам миризмата ги дразни но не знам.В действителност конете много лесно се потят за разлика от кучетата кой нямат потни жлези май през езика се охлаждат.Чел съм че и големината на потните жлези влия на колко ток може да издържиш.Няма връзка ама от татък нещо разискват с тока.Та се сетих преди много време там до летището в София едни роми с ходят с една каручка в полето и коня как ходи пада и умира, чешат се по главите и викат други да помагат да дигнат коня идва друга каручка с други роми и когато пристигат при тях коня пада и умира и почват да се чешат по главите а се оказва , че преди тях някой си е играл с жиците по стълбовете и има паднала жица с ток.Не знам дали историята е вярна но в действителност от много нисък ток умират заради потните жлези или заради подковите не знам.Но не знам защо имам чувството че кон с пчели н яма да се разберат и няма да се учудя ако на конете пчелната отрова не им понася много много но в действителност не знам дали така.
    Нашият кон винаги е бил близо до пчелите, но никога не е бил потен, защото не му се е налагало да се поти. Вечер го пускахме в пчелина и никога не е имало проблем. Не обръща внимание на овошките.

  9. #329
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Коня прави тревата ниска и равна. Става красиво, а кокошките я изкореняват до голо и става пустиня и грозно.
    Имайте предвид, че коня е право черво. Колкото яде, комай толкова изкарва отзад. Ако се вкара за 1 или 2нощи на пчелина, ще направи толкова фъшкии,които са и с остра миризма, че може на някой кошер пчелите да излязат и да си го преместят на друго място.

  10. #330
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Имайте предвид, че коня е право черво. Колкото яде, комай толкова изкарва отзад. Ако се вкара за 1 или 2нощи на пчелина, ще направи толкова фъшкии,които са и с остра миризма, че може на някой кошер пчелите да излязат и да си го преместят на друго място.
    Не съм казал, че се оставя в пчелина. Стъмни ли се, се изкарва. Моите пчели предимно с това ги подпушвам та са свикнали.

 

 
Страница 33 от 36 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •