Приятели, двора ми е малко голям, та питането ми е да дадете съвет с какво да го засея.Спрял съм се на лавандулата, но приемам всякакви предложения.Става въпрос за една ливада, която е точно под кошерите ми.Ливадата е приблизително 7 декара, и ми се ще да я засея с медоносни растения, който да са от полза само за пчелите.Не искам да имам някакви добиви от жънене, бране и разни други подобни.Овошки имам в изобилие, така че овошките и разни житни растения отпадат.Какво мислите за лавандулата???Но ми се ще да я смеся и с други растения, мислел съм и за дървета, но около мен липи и акация има повече от доволно, така че и дърветата като чели отпадат.Давайте съвети, та да се залавям за работа от сега, да не чакам до пролетта.Благодаря предварително, на отзовалите се.

п/п забравих да спомена че ливадата е с лек наклон, около 10-12 градуса приблизително.Под нея в дола тече рекичка, така че има възможност за напояване с помпа.Ако са многогодишни още по добре, та да не садя и копая всяка година.Имам предложение от един приятел за маточина, но не ми се вижда удачно, в момента имам няколко туфи маточина която цъфти и ми прави впечатление че пчелите не я посещават.Същото беше и миналата година, отново не посещаваха цветовете на маточината, не знам на какво се дължи това.