Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 36 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 354
  1. #51
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако дръвчетата са по-ценни или по-капризни, като например липа или еводия - тогава се полагат малко повече усилия. Имам свредел STHIL с няколко комплекта свредла, едното от които е специално за засаждане на дръвчета. То не вади пръста, а само я разрохква в радиус от около 40-50 см и дълбочина до 1 метър. Представлява два огънати ножа, без да има витки за изхвърляне на пръста. Тези два ножа нарязват всички корени на ситни парченца. Та по този начин се подготвят 50-100 дупки и след това се сменя свредлото с Фи 100 и с новото се пробиват дупки в центъра на разрохкваното. След това на дъното се слагат едно или две хапчета (или малко комбинирана азотно-фосфoрна тор), след това малко пръст, след това дръвчето и накрая пръст с леко утъпкване. След това ако пръста е суха се излива половин кофа вода.

  2. #52
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев
    Така де,ама не мога да разбера как ги вадиш тези издънки като са с корени на големите дървета?Аз също съм вадил издънки, но е много трудоемко защото макар и млада фиданка то тя е с як корен и излиза трудно здрава.
    Ето как изглеждат няколко току-що извадени акациеви фиданки:



  3. #53
    Когато фактите говорят думите са излишни . Аз съм си заточил една кирка за целта . В близост до селото преди години мина газопровода за македония .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  4. #54
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Защо не засадите нещо по "същество", ами се правите на горски?
    Working....

  5. #55
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Защо не засадите нещо по "същество", ами се правите на горски?
    Ами аз какво да правя?
    Моето лично мение е щом се сади значи е добре ,и без това другата седмица е Седмица на Гората и ще се празнува доста ,та някой ще трябва да ни покрива
    Работя с STIHL 08S -много стар но професионален свредел.Иначе в личното стопанство използвам подобрител на почват ТЕРАУЕТ.

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    40 или 50 японски дюли сложих, 5 кариоптерикса, и подготвям доста разсад от разни треви
    Моля не ме обиждай ако мислиш различно! ;)

  7. #57
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Виждам, че много колеги са засаждали дръвчета. Да се отчета и аз: 3 пауловнии, 25 софора и еводия/общо, че ги омешах/, 10 дървесни ружи, 4 магнолии, 4 кариоптериса. Отделно 10-12 овошки и още доста храсти.
    Понеже мястото ми е много отцедливо, ще ви споделя една хитрост, която се оказа много успешна. Дръвчетат и храстите ги засаждам в изрязана двустранно туба от минерална вода, като по този начин, когато се поливат, всичката течност отива при корените. След година, когато кореновата система е вече развита, тубата се изважда.

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Здравейте колеги.Ето един линк на държавни горски разсадници,като за всеки разсадник има и ценова листа,която се отваря с програмата excel.Фиданки бяла акация се намират за по 25 стотинки,липи за по 50 стотинки,а гледичия по 18 стотинки.Има и много други видове на изгодни цени.Тази пролет закъснях,но за есента мисля да поръчам доста дръвчета.

    http://ucdp-smolian.com/razsadnicy.php?page=5

  9. #59
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    http://www.diles-ltd.hit.bg/
    Миналата година звънях да питам фиданките от акация и гледичия бяха по 20 стотинки.

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49

    медонос

    Есента засадих между кошерите лешници,за сянка и прашец на пчелите.А плода ще е за зимно подхранване на пчеларя.

 

 
Страница 6 от 36 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •