Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 354

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282

    Arrow КОЙ КАКВО ЗАСАДИ?

    Ако може да си имаме и такава тема .20 праскови и 4 нара сега и 10 ябълки, 6 круши ,2 кайсии ,лофант, розмарин ,лавандула ,акация (червена в това число)и разни храстчета миналата година.Забравих за 2 магнолий които, са зле и доста маточина.

  2. #2
    До сега за тая година . 6 софора 6 еводия . Разсадник със посев от Лофант , Мента , Мащерка , Риган
    Другата седмица 20-тина бяла акация , по 20-тина кв.м кълдръмче и фацелия за опит .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Последните които засадих на есен-5бр пауловния,3бр липа,2бр софора,4бр акация,1бр череша и 2 бр хинап.Сега смятам да си поръчам 20бр акация,че намерих една обява където са евтини-2лв/бр 4 годишни фиданки.Мога да засадя стотици,но да има някъде без пари посадъчен материал.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Без пари посадъчен материал има в просеките на далекопроводите.

    Периодично електроразпределителните предприятия прочистват дърветата под далекопроводите, като правят тотална и безогледна гола сеч. Корените на акациите обаче оцеляват и през следващите 2-3 години под далекопроводите могат да се намерят хиляди акациеви фиданки. Аз от такава една просека близо до дома досега съм си "набрал" над 1000 дръвчета.

    При това просеката не е през акациева, а през борова гора. В нея тук-таме има единични дървета, различни от бор. Сред тях вероятно е имало и някоя друга акация. По време на сечта са загинали всички други дървета и единствено кореновата система на акациите е изгенерирала млади нови фиданки. При това от една отсечена акация израстват десетки и стотици нови фиданки.

    Имам и купешки фиданки, закупени от разсадник. Те обаче растат бавно и трудно. Първата година правят само 20-40 сантиметра. В същото време фиданка, получена от отсечена акация, за 1 година израства по 1-2 метра. Това е така защото там под земята има жива и здрава една мощна коренова система на старото дърво, която подхранва младите фиданки 100 пъти по-добре отколкото при засаждане от семе.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    На есен насадих много, вече забравих колко, гледичии. Може би са около 30. Китайски мехурници десетина и много аморфа. От предната година имам еводии и мехурници. Сял съм много семена и да видим какво ще поникне - кестен, липа, еводия, албиция, див рожков, пауловния и каталпа. Из града има дървета и събирам семена.
    По-голямата част от гледичиите си ги извадих сам в запустели места. Сами са си поникнали. Ако има човек желание отива с лопатата и вади.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Така де,ама не мога да разбера как ги вадиш тези издънки като са с корени на големите дървета?Аз също съм вадил издънки, но е много трудоемко защото макар и млада фиданка то тя е с як корен и излиза трудно здрава.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Вадят се с остра права лопата. Можеш да си помагаш с малка брадвичка.

    След това на новото място се дупчи със свредел, слага се фиданката, засипва се и се утъпква. Няма нужда от никакво престараване. За сведение - 4 човека за 1 ден могат да извадят 250 дръвчета, да ги транспортират на новото място и да ги засадят. Това е проверено.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2020
    Мнения
    1
    Тази седмица засъдих кариоптерис, пък да видим какво ще стане

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rc1346 Виж публикацията
    Тази седмица засъдих кариоптерис, пък да видим какво ще стане
    200-300дек.???

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от rc1346 Виж публикацията
    Тази седмица засъдих кариоптерис, пък да видим какво ще стане

    Какво ще стане ли? Преди 3 години насадих 5-6 малки храстчета (20-30 см.). Сега станаха храстища (1.5м на 1м). В момента все още цъфтят със сини цветчета и са "бъкани" с насекоми - пчели, земни пчели, пеперуди и какви ли не още...
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •