Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 36 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 354
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    04.07.2012
    Мнения
    13
    Ще споделя едно мое наблюдение.В градината пред блока съм насадила декоративен татул,прилича на дивия, но цветовете са 10 пъти по-големи и невероятно ароматни.Цъфти от края на юни до средата на септември.Цветовете се отварят в късниа следобед и се затварят сутрин ,като напече. Явно наблизо има кошери защото привечер забелязвам нашествие от пчели,вярвате или не по 4-5 на цвят ,събират прашец и така се товарят,че едвам излитат.Много е устойчив на засушаване,в тази жега всичко изгоря,само той избуява и връзва цвят като за последно.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33

    КОЙ КАКВО ЗАСАДИ?

    Здравейте,

    До кошарите имам 2 декара пустеещо място, което мога да засадя да е в помощ на пчелите. таман сега му е времето за тази работа . какво бихте ми препоръчали ?

  3. #33

    Re: С какво да засея пустеещо място до пчелите

    Цитат Първоначално публикувано от ilian55
    Здравейте,

    До кошарите имам 2 декара пустеещо място, което мога да засадя да е в помощ на пчелите. таман сега му е времето за тази работа . какво бихте ми препоръчали ?
    Ако имаш свободно време и пари пробвай с плодни дръвчета каквито ти душа иска.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33

    Re: С какво да засея пустеещо място до пчелите

    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Цитат Първоначално публикувано от ilian55
    Здравейте,

    До кошарите имам 2 декара пустеещо място, което мога да засадя да е в помощ на пчелите. таман сега му е времето за тази работа . какво бихте ми препоръчали ?
    Ако имаш свободно време и пари пробвай с плодни дръвчета каквито ти душа иска.
    искам да е нещо година за година - слънчоглед, рапица и т.н

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    22
    Колегата Кирил дава добър съвет. Направи мястото овощна градина. Безсмислено е да сееш едногодишни култури на тия 2 дка. Овощни дръвчета, а между тях - бяла детелина.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А защо не фацелия.

  7. #37

    Re: С какво да засея пустеещо място до пчелите

    Цитат Първоначално публикувано от ilian55
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Цитат Първоначално публикувано от ilian55
    Здравейте,

    До кошарите имам 2 декара пустеещо място, което мога да засадя да е в помощ на пчелите. таман сега му е времето за тази работа . какво бихте ми препоръчали ?
    Ако имаш свободно време и пари пробвай с плодни дръвчета каквито ти душа иска.
    искам да е нещо година за година - слънчоглед, рапица и т.н
    Рапицата я забрави, главоболие голямо - вярно , че рано дава прашец и нектар за стимулиране на семействата през пролетта , но препаратите с които е необходимо да я пръскаш трябва много добре да ги подбираш.
    За слънчогледа трябва много добър поглед върху сортовете , защото много се изговори и писа по въпроса , че не от всички сортове слънчоглед може да имаш полза.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    При всички случаи , ако не са овошки, трябва да се обработва мястото. Фацелията е много интересна култура и е много посещаема от пчелите. Красота е като цъфне и е радост за ухото от жуженето на пчеличките покрай нея.
    Дава и много семе, но е едногодишно. Саморазсажда се , но и се самозадушава след това. Така че е по добре всяка пролет да се сади наново.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    При всички случаи , ако не са овошки, трябва да се обработва мястото. Фацелията е много интересна култура и е много посещаема от пчелите. Красота е като цъфне и е радост за ухото от жуженето на пчеличките покрай нея.
    Дава и много семе, но е едногодишно. Саморазсажда се , но и се самозадушава след това. Така че е по добре всяка пролет да се сади наново.
    да, към това съм се насочил
    понеже си нямам представа от тази работа , дали ще мина само с едно фрезоване или трябва да се изоре първо, както му е реда ?

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Около пчелин се засаждат растения с период на цъфтеж, различен от този на основната паша!
    Друг желан вариант е растения с ранно пролетен цъфтеж и/или късно есенен!
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

 

 
Страница 4 от 36 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •