Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 36 ПърваПърва ... 2533343536 ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 354
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    И аз същите засадих миналата година, само че по скромно - по един брой. Само малината ми изсъхна, другите ще ги видя дали ще родят като за втора година.
    Четох, че канадската боровинка започва да плододава на 2-та година. Ама , като гледам разсада, който ми изпратиха , хич не ми се вярва. Освен ако не расте много бързо.

  2. #342
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Аз пък,разширих лозето в двора си.Пуснах един ред хамбургски мискет-пръчки от стар сорт.

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аз пък,разширих лозето в двора си.Пуснах един ред хамбургски мискет-пръчки от стар сорт.
    Ачка и мен ме натискат такива мераци, но се чудя пръскането само надвечер ли ще става? И мен ме влече мискета и муската....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ачка и мен ме натискат такива мераци, но се чудя пръскането само надвечер ли ще става? И мен ме влече мискета и муската....
    Сакън!
    Пръскане,само сутрин.

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аз пък,разширих лозето в двора си.Пуснах един ред хамбургски мискет-пръчки от стар сорт.
    Аз съм мераклия за мускат отонел. Става страхотна ракия от него. Само не зная , дали ще вирее при мен?! Най-близо знам, че го отглеждат в района на Сухиндол.

  6. #346
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Четох, че канадската боровинка започва да плододава на 2-та година. Ама , като гледам разсада, който ми изпратиха , хич не ми се вярва. Освен ако не расте много бързо.
    Истина е, догодина със сигурност ще има. Моите бяха по-големички и касисът, и боровинката, в саксии, та имаше малко плодове още на първата година.

  7. #347
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Дойде време и аз да залесявам , понеже кошерите ми са на гола поляна, се спрях м/у тях за сянка да насадя лешници и да се опитам да ги направя на дървета, не на храсти, разтоянието м/у редовете кошери е два метра и съм ги разположил шахматно, за да се разминават предния със задния кошер, рових се из нета, но не намерих някой да продава фиданки от лешници в източната част на София, или по-скоро Елин Пелин, или е по-добре да ги вземе от оторизиран разсадник, ако някой има инфо, ще се радвам да споделите, предварително благодаря

  8. #348
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    След двайсетина дена,в големите магазини-практикер,биколаж и подобни ще започне продажба на подобен разсад...

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Дойде време и аз да залесявам , понеже кошерите ми са на гола поляна, се спрях м/у тях за сянка да насадя лешници и да се опитам да ги направя на дървета, не на храсти, разтоянието м/у редовете кошери е два метра и съм ги разположил шахматно, за да се разминават предния със задния кошер, рових се из нета, но не намерих някой да продава фиданки от лешници в източната част на София, или по-скоро Елин Пелин, или е по-добре да ги вземе от оторизиран разсадник, ако някой има инфо, ще се радвам да споделите, предварително благодаря
    Според мен, лешника не е подходящ за сянка. Освен, ако не ти се чака 20-ина години. Търси бързорастящи видове, например акация.

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Според мен, лешника не е подходящ за сянка. Освен, ако не ти се чака 20-ина години. Търси бързорастящи видове, например акация.
    Май Пауловнията е по по най за бързорастящи вид за сянка.Тая година взех една ама нещо се престарах с поливките та даде фира.

 

 
Страница 35 от 36 ПърваПърва ... 2533343536 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •