Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 36 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 354
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Много правилен съвет. Моето лично виждане по темата, е малко по-нетрадиционно. Ако почвата позволява и има възможност за напояване де. Та покрай оградата бих разположил малини. Няколко сорта, които ще покрият почти целия сезон с цвят. Покрай тях няколко реда сини боровинки, каращисани с годжи бери. В самия пчелин бих хакнал бадеми и орехи от американския сорт. Един два реда мускат. Още толкоз домати, краставици, пипер, тиквички и патладжан. Една, две вади с ароматни подправки. Магданоз, гьозум,босилек,розмарин,чу ричка,мента и т.н.
    Па сетне който и да дойде да го опита на място тоя ми ти мед, да си оближе и пръстите на краката!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Много правилен съвет. Моето лично виждане по темата, е малко по-нетрадиционно. Ако почвата позволява и има възможност за напояване де. Та покрай оградата бих разположил малини. Няколко сорта, които ще покрият почти целия сезон с цвят. Покрай тях няколко реда сини боровинки, каращисани с годжи бери. В самия пчелин бих хакнал бадеми и орехи от американския сорт. Един два реда мускат. Още толкоз домати, краставици, пипер, тиквички и патладжан. Една, две вади с ароматни подправки. Магданоз, гьозум,босилек,розмарин,чу ричка,мента и т.н.
    Па сетне който и да дойде да го опита на място тоя ми ти мед, да си оближе и пръстите на краката!
    Забрави двете нули бре Тянко. Това е най-нужния обект на пчелина, както за пчеларя, така и за пчелите. Това де на шега, де за истина, но...
    Ако растението е за сянка иди-доди, ама за пчелна храна...

  3. #303
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2021
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Много правилен съвет. Моето лично виждане по темата, е малко по-нетрадиционно. Ако почвата позволява и има възможност за напояване де. Та покрай оградата бих разположил малини. Няколко сорта, които ще покрият почти целия сезон с цвят. Покрай тях няколко реда сини боровинки, каращисани с годжи бери. В самия пчелин бих хакнал бадеми и орехи от американския сорт. Един два реда мускат. Още толкоз домати, краставици, пипер, тиквички и патладжан. Една, две вади с ароматни подправки. Магданоз, гьозум,босилек,розмарин,чу ричка,мента и т.н.
    Па сетне който и да дойде да го опита на място тоя ми ти мед, да си оближе и пръстите на краката!
    Доста голямо разнообразие. Хубаво е да има от всичко по нещо, но смятам, че всичко това ще привлече авантаджии. Имам 4 ореха, до сега не чожах да вкуся от тях, винаги ме изпреварват. Поне по кошерите не пипат.

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Есента,след 2 дни вадене на коренища и подравняване с багер на новия пчелин, по цялата ограда разсадих бял маргарит.В пчелина посяха 36 бр. ябълки-4 сорта, 9 бр. 3 годишни еводии ,между кошерите 4 бр церциси и 4 бр.хинап. На 3 м. зад кошерите, ивица леска. В двата ъгъла, сложих 2 бр. питам кестен ,но не съм сигурен, че ще вирее в моя район.

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    .В пчелина посяха 36 бр. ябълки-4 сорта,.
    Разбра ли се с пчелите,по кое време ще пръскаш ябълките.....

  6. #306
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Разбра ли се с пчелите,по кое време ще пръскаш ябълките.....
    Имам и на други места овошки. По принцип, избягвам пръскане с конвенционалните препарати за пръскане, с изключение на медения сулфат.

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Имам и на други места овошки. По принцип, избягвам пръскане с конвенционалните препарати за пръскане, с изключение на медения сулфат.
    Извинявам се за въпроса какво му е по- особеното на медения сулфат та е с този статут на изключение като разбира се изключим горещетите пепоръки на светила за лечение на някой проблеми при пчелите имам в предвид флората.

  8. #308
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Извинявам се за въпроса какво му е по- особеното на медения сулфат та е дс този статут на изключение като разбира се изключим горещетите пепоръки на светила за лечение на някой проблеми при пчелите имам в предвид флората.
    Избора ми на третиране на овошките, е тясно свързан с вредните последици на препаратите върху пчелите и хората, като цяло.Медния сулфат, при правилна употреба, няма такива ,при хората, а и при пчелите също . Това , разбира се, е мое мнение и не ангажирам никого снего.

  9. #309
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Избора ми на третиране на овошките, е тясно свързан с вредните последици на препаратите върху пчелите и хората, като цяло.Медния сулфат, при правилна употреба, няма такива ,при хората, а и при пчелите също . Това , разбира се, е мое мнение и не ангажирам никого снего.
    Благодаря !
    Мисля, че под меден сулфат имаш в предвид борделезов разтвор щото ако се пръска само с меден сулфат марокански скакалци ти не трябват.
    Ако не бъркам мисля, че май го дават и за биото преди време му бях фен после го отхвърлих защото не действа лечебно /говоря за зеленчуци/ тъй като го дават контактен фунгицид а има бая карантина средно 14 дни по логика ако валне дъжд или се появят нови колтуци те няма да са предпазени а ако вали то от овошките пада на земята под тях, а при висока температура не се пръска.А за да има ефект при пръскането трябва да пръскаме и земята и плевелите и всичко да под около и на растението защото иначе файда няма а и може би и да вредим а проблема на синия камък е, че се задържа в почвата бая време с години затова обезаразяването на почвата само със син камък го дават веднъж на 5години а ако се пръска редовно както казаха и почвата то той там се натрупва.
    Относно пчелите доста статии има де го дават за вирусни проблеми и съчетан със смяна на майката давало добър ефект при медоносните пчели навярно е така ама има и статии как влияе на дивите опрашители разните му там диви пчели бая модели са е хич не им влияело добре и леталния край за тях бил срещано явление в изследването.В синия камък има и други вещества все пак се прави с помоща на сярна киселина и скраб.
    Та се чудя ако е контактен фунгицид и си седи полепнал на растенията тоест не се усвоява от тях и ако е цъвтеж и пчелите си фъркат за прашец, нектар и т.н. дали не го внасят в кошера а ако се натрупва и трудно разсеива в почвата то във восъка и меда не знам как ще е.

    П.П.Всичко туй са си мой измислени премислици от натрупаното инфо в сърфирането в нета относно въпроса как да си предпазя зеленчуците от болести и баш много много да не ми вреди.Поста ми не е свързан с изтъкване на знания щото нямам такива а и не трябва да се възприема като заяждане далеч съм от тази мисъл.
    просто се стремя прочетено и умствена дейност да ги съчетая и все някой ден има шанс да станат нещата.
    Успех!

  10. #310
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Благодаря !
    Мисля, че под меден сулфат имаш в предвид борделезов разтвор щото ако се пръска само с меден сулфат марокански скакалци ти не трябват.
    Ако не бъркам мисля, че май го дават и за биото преди време му бях фен после го отхвърлих защото не действа лечебно /говоря за зеленчуци/ тъй като го дават контактен фунгицид а има бая карантина средно 14 дни по логика ако валне дъжд или се появят нови колтуци те няма да са предпазени а ако вали то от овошките пада на земята под тях, а при висока температура не се пръска.А за да има ефект при пръскането трябва да пръскаме и земята и плевелите и всичко да под около и на растението защото иначе файда няма а и може би и да вредим а проблема на синия камък е, че се задържа в почвата бая време с години затова обезаразяването на почвата само със син камък го дават веднъж на 5години а ако се пръска редовно както казаха и почвата то той там се натрупва.
    Относно пчелите доста статии има де го дават за вирусни проблеми и съчетан със смяна на майката давало добър ефект при медоносните пчели навярно е така ама има и статии как влияе на дивите опрашители разните му там диви пчели бая модели са е хич не им влияело добре и леталния край за тях бил срещано явление в изследването.В синия камък има и други вещества все пак се прави с помоща на сярна киселина и скраб.
    Та се чудя ако е контактен фунгицид и си седи полепнал на растенията тоест не се усвоява от тях и ако е цъвтеж и пчелите си фъркат за прашец, нектар и т.н. дали не го внасят в кошера а ако се натрупва и трудно разсеива в почвата то във восъка и меда не знам как ще е.

    П.П.Всичко туй са си мой измислени премислици от натрупаното инфо в сърфирането в нета относно въпроса как да си предпазя зеленчуците от болести и баш много много да не ми вреди.Поста ми не е свързан с изтъкване на знания щото нямам такива а и не трябва да се възприема като заяждане далеч съм от тази мисъл.
    просто се стремя прочетено и умствена дейност да ги съчетая и все някой ден има шанс да станат нещата.
    Успех!
    Пръсканията съм ги ограничил до 2 пъти годишно. Третиране на почвата не правя.Стремя се да я държа чиста от паднали плодове и листа. Причината е, че паднали листа, плодове, окосена трева, са развъдник на доста видове гъбички.Относно влиянието на медения сулфат върху дивите опрашитили, не ми се вярва, да е по-различно , в сравнение с медоносната пчела.Със сигурност, ако по време на цъфтеж , ако го има по растенията, ще влезе в прашеца. За меда не съм сигурен. Ако приемем, че в нектара ,ще е,като механичен примес,би трябвало пчелите да го преместят.Кой пръска по време на цъфтеж. А и за мен не е проблем, че в ябълката, ще има 1 червей,даже напротив.

 

 
Страница 31 от 36 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •