Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 36 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 354
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    О и аз съм фен на магарешкия. Обаче- в един момент става пожароопасен, да се има в предвид при голяма площ в близост до пчелина! Знаем че навсякъде има хора дето обичат да хвърлят по някоя запалена клечка.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Бяла детелина.Контролираш цъфтежа через косене.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Алексей, мисля, че ако не се полива, при засушаване, бялата детелина не само, че не цъфти, но и се загубва.
    Какво ще кажеш, имаш ли наблюдения, поне моите са такива?

  4. #14

  5. #15
    пичове, почти всички идеи са убиец. За тръна наистина е оферта, ама тук при мен много палят, и ще стане фал.Маргарита съм си мислил и за него, ще мисля още малко, и се надявам до 10тина дена да съм решил.Ще викна утре един трактор, да изоре та да е готово мястото, за засяване. Тенкю на всички, ако има още предложения ще е добре, както за мен така и за други които са решили да сеят и те.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    защо не засадиш по краищата на мястото си и разни медоносни дръвчета

  7. #17
    Аз съм засял Китайски мехурник, лавандула и бял маргарит. Тази година на есен смятам да засея още някой друго медоносно дръвче. Калдаръмчето което пръснах из мястото нищо не излезе хем рано на пролет бая дъждове паднаха а към 40 пакетчета семе пръснах покрай кошерите догодина пак ще пробвам.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Алексей, мисля, че ако не се полива, при засушаване, бялата детелина не само, че не цъфти, но и се загубва.
    Какво ще кажеш, имаш ли наблюдения, поне моите са такива?

    Всяко разтение има нужда от вода.По малко грижи ще има само с дървесните видове.Ако се полагат грижи за детелината ще цъфти два пъти,при това може да контролира времето на цъфтежа.

  9. #19
    за дръвчета не знам...Има много Липи и Акация около мен , те са ми основните паши.Гледам за другите медоносни дървета, ама като чета и не само в този форум, никой все още не е успял да отгледа такова дръвче, което да нектароотделя и цъфти.Може би климата у нас, не е подходящ/.....

  10. #20
    Фацелия.

 

 
Страница 2 от 36 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •