Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 36 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 354
  1. #101
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Бая неадекватно ти звучи въпроса без да си посочил за кой регион става въпрос. Имам познат дето се е забил в едно балканско село да земеделства и двугодишният му добив от декар е по-нисък от колкото едногодишният в нашият район(за пшеница примерно).
    Все пак кориандъра е култура която цъфти межуд акацията и слънчогледа. А с тия 50-100 декара колко кошера ще захранваш 5-6?!?
    Става въпрос за Силистренско.
    И тва с тея 100 дка кого ще захранваш.. ам по добре с толкова отколкото без нищо си мисля аз.
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 15.04.2015 в 13:19.
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  2. #102
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от de4o82 Виж публикацията
    В профила ми пише от къде съм, за това сметнах не е нужно, и аз искам всичко в "обхвата" да е медоносно ама....
    Става въпрос за Силистренско.
    И тва с тея 100 дка кого ще захранваш.. ам по добре с толкова отколкото без нищо си мисля аз.
    А какво да кажат някой хора където "Октопода" засяват цели землища с моно култури и то не медоносни(примерно царевица или пшеница).
    Най-добре би било тея 100 декара да ги залесиш с липи.
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 15.04.2015 в 13:18.

  3. #103
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Най-добре би било тея 100 декара да ги залесиш с липи.
    Щом нямате ЛИПА, това е точния съвет. И гледай да е Едролистна, казват, че е най-медоносна.

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    В последно време съм се замислял над тоя въпрос и си мисля, че най-добрия вариант е аморфа. Цъфти след акацията, когато времето е стабилизирано, много се посещава от пчелите (някъде четох за 86 кг от дка, което ми се вижда много, но все пак е добър медонос). Лесно пониква от семе, лесно и се прихваща. Гледам тия, които набучих на есен повечето даже и цъфтят, т.е. на втората година. Не е мухнато, даже го дават от агресивните видове, които лесно се приспособяват. Семената лесно се събират и сеят. Съвсем спокойно от едни 100 дка може и добив да се получи.

  5. #105
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    В профила ти съвсем НЕ пише от къде си, поради причини независещи от теб(от едно известно време - месец, месец и нещо тази информация просто изведнъж изчезна от профилите на всички потребители).
    А какво да кажат някой хора където "Октопода" засяват цели землища с моно култури и то не медоносни(примерно царевица или пшеница).
    Най-добре би било тея 100 декара да ги залесиш с липи.
    аз нямам 100 дка къде се чудя какво да ги правя, просто пчеларите в землището имаме намерение да помолим арендатора да сложи нещо медоносно!! Та за това искам съвет, нещо къде се обработва с машини и естествено да има някаква печалба за него.
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  6. #106
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от de4o82 Виж публикацията
    аз нямам 100 дка къде се чудя какво да ги правя, просто пчеларите в землището имаме намерение да помолим арендатора да сложи нещо медоносно!! Та за това искам съвет, нещо къде се обработва с машини и естествено да има някаква печалба за него.
    Фацелия! Цъфти когато си поискаш, понеже цъфти около 50 дена след посяване с продължителност около 20 дена. Предполагам все ще стане за фураж. Вероятно позволява 2 реколти/стига да има валежи/ на година.

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    В последно време съм се замислял над тоя въпрос и си мисля, че най-добрия вариант е аморфа. Цъфти след акацията, когато времето е стабилизирано, много се посещава от пчелите (някъде четох за 86 кг от дка, което ми се вижда много, но все пак е добър медонос). Лесно пониква от семе, лесно и се прихваща. Гледам тия, които набучих на есен повечето даже и цъфтят, т.е. на втората година. Не е мухнато, даже го дават от агресивните видове, които лесно се приспособяват. Семената лесно се събират и сеят. Съвсем спокойно от едни 100 дка може и добив да се получи.
    Аз засадих стотина март месец, до едно са се прихванали и всичките са напапили, до дни ще цъфнат. На есеен съм решил да засадя още доста.

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от de4o82 Виж публикацията
    аз нямам 100 дка къде се чудя какво да ги правя, просто пчеларите в землището имаме намерение да помолим арендатора да сложи нещо медоносно!! Та за това искам съвет, нещо къде се обработва с машини и естествено да има някаква печалба за него.
    Кориандър. Аз не съм вадил мед от него, но цъфти след акацията и го дават че е доста медоносно, а ако арендатора има пазар - не лоши печалби се изкарват съм чувал, но просто е по-специфична култура и реализацията й е малко по-сложна от на царевица, жито, слънчоглед и ечемик(това което се сее на над 90% от площите).

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    От аморфата след това няма оттърване, така че не я садете по дворовете си.
    Има я много покрай магистралите, покрай Дунава, покрай язовирите.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Кориандър. Аз не съм вадил мед от него, но цъфти след акацията и го дават че е доста медоносно, а ако арендатора има пазар - не лоши печалби се изкарват съм чувал, но просто е по-специфична култура и реализацията й е малко по-сложна от на царевица, жито, слънчоглед и ечемик(това което се сее на над 90% от площите).
    Няма по-хубав и ароматен мед от кориандърския. Също и много хубав за зимуване на пчелите.

 

 
Страница 11 от 36 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •