Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 136
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Във вторник си взех цял гащеризон от магазина на бул. "Ботев" -София...началото на булеварда до Ц.Гара, не знам на кой е магазина....днес пробвах гащеризона!
    Предвид, че съм 192 см. трудно ми става нещо, този ми е леко широк, което е хубаво. Другия + е, че през плата(не знам какъв е) минава въздух, евент. вятър и е прохладно, също и плата е дебел, няма жиления и не полепва по потта на тялото. Булото се отделя изцяло от гащеризона и е много удобен за работа целия комплект
    Общо взето не съжалявам за инвестицията от 35 лв.
    ...забележки нямам ...засега!

  2. #42
    Незнам от къде ми ги вземат но знам че е от фирма която ни предлага и други неща, като маски,филтри,термометри,ин ектори и др.На един от гащеризоните имаше надпис на 3М значи може да се търси дистрибутор.В понеделник ще си поръчам и ще видя от къде е доставката.Мисля че в по големите вериги ще ги има.И още едно уточнение,тези които идват при мен са специално за прахово боядисване,една частица от боята е с големина 300 микрона и затова са малко по скъпи.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Здравейте на всички, искам да попитам тези облекла освен че защитават от ужилвания вентилационната им система работи ли или е като с обикновен гащеризон

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    не искам да засегна колегите но ползвал съм бояджийски гащеризон (може моя да е бил смотан струваше 6,50 лв.) но личното ми мнение че не случайно си има бояджийско облекло и пчеларско облекло... ако съм бояджия ще си ползвам съответното облекло но съм пчелар и си ползвам облеклото което е за целта. Вече съвсем друг е въпроса за качество, материя, цена и т.н. Доколкото съм запознат има бояджийски гащеризони над 40-50 лв. и такива по 6.50 лв и разликата е огромна ... същото е и при пчеларските облекла...
    напълно си прав колега така е във всичко ,попитах защото ми изглеждат като шушлек и се чудех дали не запарват, не съм много запознат и питам просто

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    11.05.2012
    Мнения
    8
    Аз си купих за 35лв. цял гащеризон (с шапка ) бял е на цвят, има големи джобове които са удобни, но има един проблем: икономисали са материала за Булото, и като го облечете, не ви прави впечатление, че има проблем, но като се работи с него се оказва, че като се наведете, и шапката или пада напред, или пада назад. Мрежата на шапката ( на моя ) е черна, но е някаква като пластмасова и е лъскава - ами... не се вижда много добре през нея. ( но се разбира при малко по - оскъдна светлина и като се облече разбира се ) Направих малки подобрения на моят и вече е наред ( заших му старата си шапка ( було) и сега няма проблем. Благодарение на костюма ме ужили една пчела точно в линфните възли хи-хи-хи ( наведох се, шапката се дръпна назад, и мрежата ми се залепи за врата, а Пчеличките само това и чакаха. надявам се да съм бил полезен на някой при евентуална покупка на подобно облекло.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Мммдаа благодаря за информацията колега.

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Абе, хора, как работите с тези гащеризони, аз по къси гащи и тънка ризка на това слънце се потя, та се лее!!!

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    може и да съм го писал но и аз преди работех само по едни чехлички и долно бельо (боксерки) и слънчеви очила докато един ден тихо и кротко си преглеждах един кошер и за има няма 30 секунди ми се наложи да спринтирам - с два чифта дънки и няколко фанели едвам успях да отида да затворя кошера - 4 часа не можах да си подам носа навън извадих поне 100 жила от дрехите а преди това отнесох може би 40-50 по цялото тяло. Оттогава по добре облечен като космонавт и да мога да реагирам при нужда отколкото отново да бягам и да се чудя къде да се крия...
    и аз бях атакуван веднъж жестоко малко се поизплаших

  9. #49
    Аз с тези бояджийските работя в работата а при пчелите си обличам пчеларския,преди 30 минути отворех да видя как се развива отводката и стана страшно, ако бях с бояджийския щеше да ме нажилят целия.Днес разгледах подробно този моя работния и видях че стои на квадратчета а между тях има някаква по тънка мембрана от която диша тялото,не се запарва и е много удобен но през него ще жилят яко.

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Само дето излишно разбуни духовете с този бояджийски гащиризон!

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •