Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 136
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Миналата година имах един лют кошер и си поръчах това.Мрежата се покриваше с пчели до състояние да не виждам нищо,но нито една не ме е ужилила.Проблема е че ми е малко големичък и ме мързи да го нахлузвам и го използвам само когато очаквам екстремни ситуации.Иначе въпреки че е много плътен и в големите жеги не се изпотявам в него.
    http://www.bienenzuchtbedarf-geller....540d95b487a4ec

  2. #22
    250 долара не е скъпо ако си жител на друга страна,но за нас си е сума.Сега кото се замисля трябва да взема такъв на тъста ми че като ходя през ден с БМВ то ще го избия много бързо :D А може да му купя от най евтините и да му кажа че е специален :D

  3. #23
    Цитат Първоначално публикувано от simo
    Миналата година имах един лют кошер и си поръчах това.Мрежата се покриваше с пчели до състояние да не виждам нищо,но нито една не ме е ужилила.Проблема е че ми е малко големичък и ме мързи да го нахлузвам и го използвам само когато очаквам екстремни ситуации.Иначе въпреки че е много плътен и в големите жеги не се изпотявам в него.
    http://www.bienenzuchtbedarf-geller....540d95b487a4ec
    Каква е материята та не са те хапали.Моя изглежда същия но е 23 лв и през него хващам тен :D

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от doviciozo
    Цитат Първоначално публикувано от simo
    Миналата година имах един лют кошер и си поръчах това.Мрежата се покриваше с пчели до състояние да не виждам нищо,но нито една не ме е ужилила.Проблема е че ми е малко големичък и ме мързи да го нахлузвам и го използвам само когато очаквам екстремни ситуации.Иначе въпреки че е много плътен и в големите жеги не се изпотявам в него.
    http://www.bienenzuchtbedarf-geller....540d95b487a4ec
    Каква е материята та не са те хапали.Моя изглежда същия но е 23 лв и през него хващам тен :D
    Вероятно рекламата е друга колега

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Ако си поръчвате от немски магазини блузони, гащиризони, имайте предвид - немците са толкова прецизни, че и размера на главата са предвидили - за XXL човек, съответства и по-голяма глава - 62/64 см обиколка на главата.

    Римските цифри са за размера на дрехата, а арабските са за размера/обиколката на главата.

  6. #26
    Незнаех че има размери и за глава,трябва да си измеря моята,дано не остана разочарован :D

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Римските цифри са за размера на дрехата, а арабските са за размера/обиколката на главата.
    Буквите на латиница са за размера на дрехата, а арабските цифри са за размера/обиколката на главата.

    Извинете, XXL може да са римски цифри, но S, M ...

  8. #28
    Това с пчеларско облекло за 250 долара е мит и то голям аз бях се запалил да си взема намерих си цял гащеризон направо като екип за космоса )). Само че беше в САЩ сайта и по принцип пращаха само на адреси в Америка. Аз се свързах с някакъв американец от фирмата Осман се казваше (чист американец кореняк :D ) и човека ми обесни че по принцип до България не пращат но може да направи изключение. Екипа струваше 70 долара и толкова стуваше и доставката му до България с две думи 140 долара ако бях намерил още някой да си поръча с мен щеше за двата екипа доставката ни да е общо 70 долара и така на всеки му излиза по 105 долара ама не можах да намеря никой друг така че тази зима ще си поръчам ако ще и сам

    Ето и екипа има и още други модели на страницата

    http://jawadis.us/7861000.html
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от modruss_m
    Колеги, интересуваме има ли гащеризон или някакъв друг тип работно облекло през което пчелите да не могат да жилят?
    На изложението в Плевен почти всяка година има!Цената им е от 250лв до 500лв в зависимост от производителя и изработката.Според мен,не е добре да се работи с такива облекла,защото от време на време трябва да ни боцкат :D.Отровата им е много полезна .Не е добре продължително време да няма жилене.Алерголозите твърдят,че точно така хора които не са били алергични,има реална опасност да развият алергия.Твърдят още,че с пчелната отрова се свиква и лека полека спираш да се подуваш.С мен стана точно така.Вече спрях да се надувам,където и да ме изтряска.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Аз не бих си купила гащиризон само поради една причина - ходенето до тоалетна. Докато се разопаковам да не стане късно... :D

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •